Zamknij
REKLAMA

TROPHY SZCZECINEK 2019 [WIDEO]

2019-11-18 20:54:00
REKLAMA

Kolejna edycja Trophy Szczecinek za nami. Nasze zawody od początku, czyli od roku 2017 miały niesamowity klimat. Pomimo tego, że rywalizacja toczyła się o wartościowe nagrody, nie było spinek, negatywnych emocji i wzajemnych pretensji. Tak też było podczas tegorocznej edycji. Ilość pozytywnej aury roztaczającej się nad Trzesieckiem i Wierzchowem w dniach, kiedy trwały zawody była przeogromna. Działo się tak za sprawą zawodników, wyjątkowych osób, które ostatni weekend zdecydowały się spędzić w Szczecinku. Budujące było to jak ze sobą rozmawialiście, ile rad sobie przekazywaliście i co najważniejsze, robiliście to szczerze.
Z rybami bywa różnie i tak też było tym razem. Kiedy tworzyliśmy regulamin Trophy, wyszliśmy z założenia, że premiujemy łowienie dużych ryb, dlatego też nie każdemu teamowi udało się zapunktować. Jedni mieli więcej szczęścia, inni mniej, ale tak już bywa kiedy ktoś pasjonuje się wędkarstwem. Wygrali najlepsi i to jest bezsprzeczne!
W pierwszym dniu zaskoczeniem były sandacze, które na Trzesiecku odpaliły jak nigdy wcześniej. Już treningi pokazywały, że te ryby mogą dominować na szczecineckim akwenie. Okonie gryzły na obydwu zbiornikach. Co prawda nie udało się przekroczyć ubiegłorocznych 45 cm, ale ryby powyżej 40 cm się trafiały. Małym rozczarowaniem, szczególnie pierwszej tury były szczupaki. Te ryby nie gryzły, choć kilka niemal 90 cm udało się złowić.
Otwarcie i zakończenie zmagań miało miejsce w kinie Wolność. Ilość endorfin, która unosiła się na jego budynkiem była ogromna! To oczywiście zasługa wszystkich uczestników: wędkarzy, sędziów, sponsorów i organizatorów. Oby tej pozytywnej energii starczyło nam na długie zimowe miesiące, które są przed nami.
Po dwóch dniach rywalizacji wyniki końcowe przedstawiały się następująco:
1. TROTON TEAM – 1776 mm
Waldemar Spychalski i Andrzej Spychalski
Okoń – 26,8 cm, Sandacz – 68,5, Szczupak – 85 cm
2. Krak Fishing Team – 1575 mm
Rafał Trawiński i Andrzej Lebiest
Okoń – 27 cm, Sandacz – 63,5 cm, Sandacz – 67 cm
3. Maniak Team - 1440 mm
Marcin Biniakiewicz I Hubert Dzięglewicz
Sandacz – 57,3 cm, Szczupak – 86,7 cm
4. Zgorzelec Fishing Team – 1420 mm
Marcin Brzychcy I Bartłomiej Szeszko
Okoń 320 mm oraz 380 mm I Sandacz 717 mm
5. Markus – 1223 mm
Marek Pawłowski I Tomasz Markiewicz
Okoń 353 mm I Szczupak 870 mm
6. Rytek Team – 1197 mm
Marek Rytka I Sławomir Jaworski
Okoń 291 mm oraz 285 mm I sandacz 621
7. Mikado Total Fishing Team SAIRA – 1162 mm
Rafał Światłoń I Marcin Gruszczyński
Okoń 287 mm oraz 315 mm I Sandacz 560
8. Lureleader Team Polska – 1144 mm
Dariusz Grzywna i Grzegorz Opara
Sandacz 568 mm i Sandacz 576 mm
9. Suszewo Team – 1077 mm
Łukasz Wachel i Piotr Olszyna
Okoń 422 mm i Szczupak 655 mm
10. Kris Fishing Team – 1036 mm
Ireneusz Gębski i Krzysztof Konieczny
Okoń 364 mm i Sandacz 672 mm
Żadne zawody nie mogłyby się odbyć bez sponsorów. O to, aby najlepsi w Trophy Szczecinek 2019 mogli wracać do domów z licznymi i wartościowymi trofeami, zadbały następujące firmy: Anvil-Art Kowalstwo Artystyczne Krzysztof Wronowski, Svendsen Sport – Savage Gear Polska i Okuma Polska, Shimano-Fishing, Abu Garcia , Berkley Fishing , Pitbull energy drink , Centrum Wędkarskie i Motorowodne Yamaha Gorzów , Eventur Fishing #wyprawynaryby, Startbajt Fishing , Realistic Shad , Drukarnia Sil-Veg-Druk, PZW Okręg Koszalin, Miasto Szczecinek i Gmina Szczecinek. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! Patronat nad Trophy Szczecinek objął Burmistrz Miasta Szczecinek Daniel Rak.
Partnerami medialnymi byli: HOOKA TV - Polska Telewizja Wędkarska, Wędkarstwo 360, Wiadomości Wędkarskie i Wędkarski Świat, Polskie Radio Koszalin, Radio Eska, TV Zachód, Gawex Media Sp. z o.o., iszczecinek.pl, Miasto z Wizja, Temat Szczecinecki oraz Głos Koszaliński. Organizatorami tegorocznej edycji byli Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna.
Czy impreza była udana? Najlepszym wyznacznikiem tego, jest fakt, iż wiele drużyn opuszczając Szczecinek zgłaszało chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu zawodów TROPHY SZCZECINEK 2019! Do zobaczenia w trzeci weekend października 2020 roku. Dokładnie wypada to w dniach 15-18, więc już planujcie wolne!

Film przygotowała niezawodna HOOKA TV - Polska Telewizja Wędkarska! Dziękujemy! 

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

WędkarzWędkarz

1 0

Super materiał i zawody, fajnie się oglądało, oby więcej takich imprez ?? 22:58, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz