Zamknij

Brak rąk do pracy, wysokie koszty energii, trudności administracyjne - oto największe problemy firm ze Szczecinka

09:45, 23.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:45, 23.09.2021
Skomentuj

Lata 2020 i 2021 trudno określić jako łatwe dla przedsiębiorców ze Szczecinka, ale też z całej Polski. Choć gospodarka rozwija się relatywnie szybko w zestawieniu z innymi krajami, to istnieje wiele obiektywnych problemów, z którymi muszą sobie radzić na co dzień małe, średnie i duże firmy. Okazuje się, że obecnie konkurencja i popyt to jedne z najmniejszych trudności, z jakimi mierzą się przedsiębiorstwa.

Znalezienie pracownika

W większości branż obniżenie popytu spowodowane rządowymi restrykcjami związanymi z ogłoszeniem epidemii są przykrym, ale na szczęście już tylko wspomnieniem. Obecnie firmy ze Szczecinka nie narzekają na brak klientów – wręcz przeciwnie, mają ich tylu, że nie są w stanie sprawnie realizować zamówień czy świadczyć usług w pełnym zakresie. Braki kadrowe to najpoważniejsze ograniczenie rozwojowe, z którym w zasadzie mierzy się cała gospodarka.

Poszukiwanie pracownika trwa długo, a znalezienie odpowiedniego, kompetentnego kandydata, który zgodzi się na proponowaną stawkę, to często iście karkołomne wyzwanie. Nawet liczna emigracja zza wschodniej granicy nie rozwiązuje tego problemu. Niestety, trudno przewidywać, że coś się w tej materii zmieni – potężny niż demograficzny w połączeniu z przechodzeniem kolejnych roczników na emerytury i wyczerpywaniem się rezerwuaru siły roboczej ze Wschodu to wizje bynajmniej nienapawające optymizmem.

Koszty energii

Zamykanie kolejnych kopalń węgla kamiennego i wycofywanie go jako źródła energii w Polsce i UE powoduje konieczność szeroko zakrojonych i bardzo drogich inwestycji w tzw. „zieloną” infrastrukturę energetyczną, która z biegiem lat ma stać się głównym źródłem prądu dla odbiorców. Oczywiście wydatki na te wszystkie wielomiliardowe inwestycje ponoszą klienci końcowi, przy czym warto mieć świadomość, że koszty energii dla przedsiębiorstw są znacznie wyższe niż dla odbiorców domowych. W takiej sytuacji przedsiębiorcy ze Szczecinka powinni się dobrze przyjrzeć umowom ze swoimi dostawcami energii i upewnić się, że są najkorzystniejsze, a jak nie, wybrać lepszą ofertę. Warto też zastanowić się nad inwestycją w niezależność energetyczną, np. poprzez montaż paneli fotowoltaicznych czy pompy ciepła. W razie potrzeby można w tym celu zaciągnąć kredyt albo pożyczkę – najlepsze i najaktualniejsze oferty są dostępne w serwisie sowafinansowa.pl.

Skomplikowane przepisy

Wciąż zmieniające się, często niejasne i obwarowane licznymi warunkami przepisy są kolejnym problemem, na który wskazują przedsiębiorcy. Odnalezienie się w gąszczu tysięcy akt i prawidłowa interpretacja zapisów sprawiających problemy nierzadko nawet najlepszym specjalistom to niekiedy powód poważnych, a niezawinionych przez przedsiębiorcę kłopotów. Dlatego tak ważne jest nawiązanie współpracy z zaufanym i cieszącym się dobrą opinią biurem rachunkowym, które zapewni profesjonalne wsparcie w księgowości. Gdy pojawia się taka potrzeba, warto też korzystać z usług prawników specjalizujących się zakresie prawa gospodarczego.

Wysokie składki

Większość przedsiębiorców każdego miesiąca opłaca składki w wysokości ok. 1400 zł niezależnie od osiąganego zysku z prowadzonej działalności. Oznacza to, że nawet w przypadku straty trzeba wysupłać tę niemałą dla wielu osób kwotę. Co prawda istnieje możliwość opłacania składek ubezpieczeniowych uzależnionych od osiąganego dochodu, jednak liczne obwarowania mocno zawężają krąg podmiotów, które mogą skorzystać z tego rozwiązania. W razie konieczności brakujące kilkaset złotych na opłacenie składek można pożyczyć za pośrednictwem jednej z ofert dostępnych pod adresem https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-500-zl/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ZiZi

0 0

Przecież w tvp goowno mieli że jesteśmy gigantem, już wyprzedziliśmy qrwa wszystko, co było można? 10:12, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%