Zamknij

Sposoby na komary

08:37, 13.05.2021 r. Aktualizacja: 08:38, 13.05.2021
Skomentuj

Gryzące komary w okresie letnim są prawdziwą zmorą każdych wakacji. Aby móc skutecznie ochronić się przed tymi owadami, warto wypróbować różne sposoby na komary.

Naturalne sposoby na komary

Na komary istnieją pewne naturalny sposoby, są to przede wszystkim olejki eteryczne, znajdujące się w różnych częściach roślin. Warto wybrać stężone, już gotowe olejki dostępne w aptekach i drogeriach. Olejki o potwierdzonym działaniu odstraszającym te owady to zwłaszcza: olejek trawy cytrynowej, olejek patchouli, olejek goździkowy, olejek eukaliptusowy. Oprócz tego, komary nie przepadają za zapachem: olejku mięty pieprzowej, olejku cedrowego, olejku rozmarynowego, olejku tymiankowego, olejku kopru włoskiego, olejku bazyliowego, olejku lawendowego, olejku geranium, olejku cynamonowego z liści, olejku cytrynowego oraz pomarańczowego. Wybrany olejek warto nałożyć na odsłoniętą skórę przed wyjściem do ogródka, w niewielkiej ilości. W ten sposób odstraszymy uciążliwe owady, a jeśli nie przyniesie to pożądanego efekty, zawsze pozostają nam gotowe preparaty, w tym silnie działający oprysk na komary.

Najczęściej wybieranymi środkami ochrony przed komarami są sklepowe specyfiki odstraszające owady. Można je zakupić w aptekach, drogeriach, jak i większych sklepach. Nie kosztują dużo, ponadto są wygodne w użyciu. Na rynku przeważają zwłaszcza komfortowe w aplikacji preparaty w sprayu, którymi spryskuje się wszelkie nieosłonięte obszary ciała. Niektóre z nich zostały przygotowane przy użyciu naturalnych składników. Inną propozycją są plastry odstraszające, które przykleja się na meble, plecak, ubrania czy inne przedmioty. Zakupić też można opaski na rękę, które wydzielają nieprzyjemny dla komarów zapach. Do użytku domowego dostępne są również lampy owadobójcze, moskitiery na okna i drzwi czy też elektrofumigatory, które działają po włożeniu do kontaktu. W ogrodzie można zastosować specjalne świece przeciw komarom, które powoli wydzielają zapach odstraszający owady, czy też spirale.

Opryski przeciw komarom w ogrodzie

Jeśli komary w lecie stają się niezwykle uciążliwe i uniemożliwiają korzystanie z ogródka, wówczas można sięgnąć po skuteczne rozwiązanie w postaci oprysku na komary. Taki preparat można zakupić na własny użytek w sklepie ogrodniczym. Środkami opryskuje się przydomowe ogrody, okolice zbiorników wodnych, łąki i wszystkie te miejsca, w których wylęgają się i żyją komary oraz pozostaje uporczywe owady. Oprysk na komary przeprowadza się przy pomocy urządzenia ciśnieniowego czy też zraszającego, jakie to często używa się w ogrodnictwie. Takie rozwiązanie stosuje się 2-3 razy w sezonie, wtedy da najlepsze rezultaty. Dwa pierwsze opryski wykonuje się co 2-3 tygodnie, a trzeci po następnych paru tygodniach. Po oprysku zauważyć można bardzo szybko pierwsze efekty, które będą utrzymywać się do około miesiąca. Specyfiki do oprysków mogą mieć różny skład chemiczny, trwałość i skuteczność. Do najlepiej działających zalicza się te, mających w składzie np. glikol, którego zadaniem jest polepszenie struktury mgły, dzięki czemu przedostanie się ona do wszelkich szczelin, ponadto nie zmyje się tak łatwo z deszczem. Wszelkie środki chemiczne oddziałują w różnym stopniu na środowisko, warto więc wybrać produkt, który będzie najbezpieczniejszy dla zwierząt i ludzi. Chcąc zapewnić sobie najlepsze rezultaty oprysku, należy przeprowadzić go na sporym obszarze, a więc także na sąsiednich posesjach oraz terenach znajdujących się obok ogrody. Ponadto, jeśli w ogrodzie znajduje się zbiornik wodny, wówczas trzeba zabić znajdujące się w nim larwy komarów przy użyciu specjalnych specyfików.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%