Zamknij
REKLAMA

Jak obniżyć koszt utrzymania strony internetowej

07:56, 08.04.2021 | r.
Skomentuj

Lockdown

Lockdown sprawił, że dla wielu firm, szczególnie z branży HoReCa, sytuacja ekonomiczna stała się trudna. Prowadzenie działalności bywa wręcz niemożliwe. Konieczne staje się cięcie kosztów. Wiele osób zarządzających biznesem uznaje, że pierwsze powinny zostać zredukowane koszty ogólnie pojętej reklamy. Nie zawsze jest to słuszne działanie. Ważne jest aby zrobić to cięcie rozsądnie. Są rozwiązania które doskonale sprawdzą się w najmniejszych firmach czy np.: agroturystyce. Koszty utrzymania strony internetowej to: domena, hosting, certyfikat SSL i obsługa. Na start usługi te są zazwyczaj bardzo tanie np: 1zł, 10zł czy 100zł. Po roku okazuje się że jest to już np: 640zł hosting + 130zł domena (ceny z popularnego serwisu hostingowego).

Dziś już tylko media społecznościowe!?

Aktywność w mediach społecznościowych może dawać na tyle dobre wyniki, że utrzymywanie strony nie będzie potrzebne. Wyszukiwarki są jednak w ciągłym użyciu. Największa z nich czyli Google daje nam do dyspozycji usługę - Google Moja Firma. Rozwiązanie to jest połączone z mapami. To tu decydujesz jakie informacje o twojej firmie użytkownicy zobaczą korzystając z nawigacji czy częściowo samej wyszukiwarki.

Odnalezienie czegoś na Facebooku czy Instagramie bywa trudne. Tu wszystko trwa chwilę i przy każdym wejściu jest inne - nowe. Musimy pamiętać też o tym że nie wszyscy korzystają z mediów społecznościowych i rośnie liczba osób świadomie je porzucających.

Jak ciąć żeby nie odciąć?

Ograniczenie kosztów marketingu internetowego w małej firmie czy gospodarstwie agroturystycznym jest zatem możliwe przy wykorzystaniu darmowego narzędzie Google Moja Firma. Wbrew temu co mówią namolni telemarketerzy jest to i będzie całkowicie darmowe rozwiązanie. To jedyny sposób aby baza firm była jak najbardziej kompletna. Wprowadzenie opłat obniży ilość wizytówek czyli, że informacje będą niepełne a więc zdecydowanie mniej wartościowe.

W ramach usługi otrzymujemy też darmowy hosting do którego możemy podpiąć naszą domenę. Dalsze utrzymanie tej samej nazwy internetowej pozwala na zachowanie ciągłości działań marketingowych. Możemy skorzystać też z darmowej domeny business.site i adres może wyglądać np. tak: https://workweb.business.site/.

Do wprowadzania treści strony służy specjalny edytor. Słowo “specjalny” jest tu mocno na wyrost ponieważ to naprawdę proste rozwiązanie. Cudów nie ma i trzeba się liczyć z tym, że strona będzie dość uboga ale wielu firmom i wielu klientom to wystarczy. Wrzucenie kilku dobrych zdjęć, opisów i cennika często załatwia sprawę.

Więcej informacji i szczegółowy opis działania na stronie: https://business.google.com/

Ratunku - nie dam rady!

Być może nie masz czasu lub nie potrafisz poradzić sobie z utworzeniem takiej strony, przepięciem domeny czy odzyskaniem kontroli nad wizytówką. Skorzystaj z naszej tarczy dzięki której obniżysz koszty marketingu i uwolnimy Cię od firm pobierających opłaty za darmową usługę “Google Moja Firma”.

Użyj formularza na naszej stronie (link na dole). Prześlij wszystkie dane. Zredukuj koszty hostingu i oszczędzaj.  Przygotuj i prześlij nam informacje jakie chcesz umieścić na stronie tak abyśmy byli w stanie utrzymać niską cenę dla wszystkich! Z naszej strony jest to akcja pomocy przez podzielenie się wiedzą a nie chęć zarobku. Koszt takiej usługi dla Ciebie to zaledwie 300zł netto (jednorazowo - brak umów i abonamentów!). My zarabiamy kiedy klient trzyma stronę na naszych serwerach nie na darmowych serwerach Google (-; ale kiedy sytuacja jest trudna - chcemy pomóc.

Być może kiedyś zdecydujesz się na profesjonalny hosting w naszej firmie. Zapewniamy rejestrację domen, hosting i obsługę stron internetowych. Korzystając z naszych usług też możesz sporo zaoszczędzić. 

http://workweb.pl/tarcza


workWeb - pracujemy na twój sukces!

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%