Zamknij
REKLAMA

Co zabrać do szpitala na poród?

16:17, 22.10.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Narodziny dziecka to najlepszy prezent dla dumnych rodziców. Do tego dołącza się jeszcze duma dziadków, rodzeństwa malucha (jeżeli to jest na świecie) i wielu innych osób, które cieszą się, że dziecko już jest na świecie. Zanim nastąpi poród, trzeba się do niego w odpowiedni sposób uszykować. Co zabrać do szpitala na poród?

Przygotowywanie wyprawki

Rodzice nie mogą się doczekać, kiedy maleństwo w końcu pojawi się na świecie. Wydaje się, że te 9 miesięcy to tak długi okres. Tak naprawdę przeleci on szybko, jak nie wiadomo co. Warto więc w odpowiednim okresie przygotować wyprawkę dla maluszka, który ma się pojawić na świecie, jak również wyprawkę do szpitala. Nigdy nie zostawiajmy tego na koniec!

Może się bowiem okazać, że poród odbędzie się wcześniej, niż zostało to zaplanowane. Około szóstego miesiąca można kompletować wyprawkę dla niemowlaka, chociaż niektóre mamy myślą już o tym nawet w połowie drugiego trymestru. Wyprawkę dla mamy do szpitala najlepiej uszykować na miesiąc przed porodem. Co powinno się w niej znaleźć, aby mama była spokojna, że o niczym nie zapomniała?

Torba dla mamy

W torbie dla przyszłej mamy powinno znaleźć się ubranie do porodu. Coś wygodnego! Rozumie się przez to specjalne koszule do porodu. Drogie Mamy! Od razu trzeba sobie uświadomić, że podczas porodu całe ubranie zostanie zniszczone przez krew i inne płyny, jakie pojawiają się w tym momencie. Nie inwestujcie więc w najdroższe koszule do porodu, ponieważ z dużą dozą prawdopodobieństwa koszule nie będą już nadawały się do użytku.

Zanim ktokolwiek uda się do szpitala, powinien się dowiedzieć, czy takich ubrań nie zapewnia szpital. Jeżeli tak jest, to koszule do samego porodu warto pominąć. Do porodu należy mieć także przygotowane odpowiednie dokumenty. W ich skład wchodzi dowód tożsamości, kartę przebiegu ciąży, skierowanie do szpitala (w szczególności, jeżeli istnieją podstawy do wcześniejszego rozwiązania ciąży lub ciąża jest przenoszona). Co zabrać do szpitala na poród jeszcze?

Wyniki badań

Młoda mama nie może zapomnieć o badaniach, które są potrzebne podczas porodu. W innym wypadku mogą powstać komplikacje. Kobieta w ciąży powinna zapytać swojego lekarza ginekologa o to, jakie wyniki badań powinna mieć przy sobie w szpitalu. Zalicza się do nich: grupa krwi i czynnik Rh (oryginał), przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh, HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, lub zaświadczenie o szczepieniu WZW B (to badanie musi zostać zrobione po 32 tygodniu ciąży), wynik badania na obecność HIV, wynik ostatniego USG, odczyn WR - badanie w kierunku kiły ostatnia morfologia i badanie moczu.

Pacjentki, które mają stałe problemy zdrowotne, noszące na co dzień okulary również powinny przy sobie posiadać aktualne wyniki badań od poszczególnych specjalistów. Często takie schorzenia mogą mieć wpływ na to, jak przebiegnie akcja porodowa, ponieważ ma to na celu ochronę zdrowia pacjentki, dlatego nie można o tym zapomnieć, pakując torbę do szpitala.

Zobacz na:https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala.html

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA