Zamknij

Depilacja laserowa - wszystko, co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

16:26, 05.11.2019 a.d Aktualizacja: 16:26, 05.11.2019
Skomentuj

Depilacja laserowa ma wiele zalet, ale jedną z największych, która przekonuje wiele osób do skorzystania z takiej usługi, są jej efekty, czyli trwałe usunięcie włosków z wybranych partii ciała. Dzięki depilacji laserowej można raz na zawsze zapomnieć o podrażnieniach, wrastających włoskach i szorstkiej w dotyku skórze, a przy tym oszczędzić czas i pieniądze.

Efekty depilacji laserowej mówią same za siebie, mimo to wiele kobiet ma wątpliwości, czy jest to zabieg idealny dla nich. Mogą one dotyczyć przeciwwskazań, bezpieczeństwa czy samego przebiegu zabiegu. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najbardziej nurtują osoby, które chcą poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Depilacja z wykorzystaniem lasera to bezpieczna dla życia i zdrowia metoda depilacji. Zabieg ten nie uszkadza ani nie podrażnia skóry, dzięki czemu pozwala usunąć zbędne owłosienie nie tylko z nóg, ale też z tak wrażliwych miejsc, jak pachy, górna warga czy strefa bikini. Emitowana przez laser wiązka światła przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, jednak w żaden sposób nie narusza przy tym delikatnej struktury naskórka.

Czy depilacja laserowa boli?

To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez osoby, które chcą poddać się zabiegowi usuwania włosków laserem. Niestety nie da się powiedzieć, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Podczas przystawiania lasera do skóry można odczuwać niewielki dyskomfort w postaci lekkiego szczypania lub pieczenia. Jedni opisują te dolegliwości jako silne, a inni z kolei w ogóle ich nie czują.

Stopień odczuwania jakichkolwiek dolegliwości zależy od melaniny – osoby o ciemniejszej karnacji mają jej więcej niż osoby blade. Zwykle jest tak, że im ciemniejsze, gęstsze ma ktoś włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból jest większy.

Spore znaczenie ma też model lasera, którym przeprowadzany jest zabieg. Są na rynku lasery wyposażone w specjalne końcówki chłodzące, dzięki którym zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wydepilowanie nóg na trwałe z wykorzystaniem lasera jest marzeniem wielu pań, ale nie każda może sobie na taki zabieg pozwolić z uwagi na swoje zdrowie. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest:

•   Ciąża – światło lasera może negatywnie wpłynąć na organizm kobiety w ciąży, dlatego nie warto ryzykować.

•   Karmienie piersią – wyklucza z wykonywania zabiegu w 3 pierwszych miesiącach laktacji.

•   Choroby nowotworowe – zabieg można wykonać po 5 latach od zakończenia terapii nowotworowej.

•   Choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe – niepożądanym skutkiem zabiegu może być rozprzestrzenienie infekcji w innych miejscach na ciele.

•   Opalenizna – efekty zabiegu mogą nie być zadowalające, może też doprowadzić do poparzenia skóry.

•   Przyjmowanie leków na stałe (tertracykliny, retinoidy lub leków światłouczulających)  – niepożądanym skutkiem zabiegu mogą być trudne do usunięcia przebarwienia na skórze.

•   Stalowe implanty w ciele (również aparat ortodontyczny) – podczas zabiegu taka osoba może bardziej odczuwać ciepło w momencie kontaktu głowicy urządzenia ze skórą.

•   Cukrzyca.

•   Epilepsja.

Na drodze do idealnej skóry może stanąć również wiek. W przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczna jest zgoda rodzica na wykonanie zabiegu. Problemem może okazać się też kolor włosów – włosy blond, rude i siwe mają zbyt małą ilość melaniny w cebulce, przez co efekty zabiegu depilacji laserowej może być daleki od oczekiwanego.

Czy wystarczy jeden zabieg, by mieć idealnie gładką skórę?

Konieczne jest powtórzenie zabiegu depilacji laserowej ze względu na fakt, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Emitowane przez laser światło niszczy tylko te włoski, które są w aktywnej fazie wzrostu, a więc te widoczne gołym okiem na powierzchni skóry. Najczęściej, by zredukować liczbę odrastających włosów, trzeba wykonać kilka serii naświetlania w kilkutygodniowych odstępach. Dokładna liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie, w zależności od uwarunkowań pacjenta. Zwykle jest to 5-6 zabiegów, które należy powtarzać w odstępach 8- 12 tygodniowych. Z czasem odstępy te mogą być dłuższe ze względu na wolniejsze i słabsze odrastanie włosów.

Na pierwsze efekty zabiegu nie trzeba długo czekać – widać je już po kilkunastu dniach od zabiegu. Lepsze rezultaty zobaczą osoby o grubych i ciemnych włosach niż te o jasnych i cienkich. Pojedyncze włoski mogą wypadać nawet do 3 tygodni po zabiegu.

O ile lekki dyskomfort odczuwany podczas depilacji laserowej nie jest powodem do rezygnacji z zabiegu, to nawet jedno z wymienionych wyżej przeciwwskazań już tak. Dlatego by przekonać się, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, odwiedź stronę internetową profesjonalnego gabinetu Laser Beauty z Opola laser-opole.pl i umów się na wizytę, podczas której wszystkiego się dowiesz.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%