Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze kwiaty na Walentynki

00:29, 01.11.2019 | a.d
Skomentuj

Walentynki, zwane świętem zakochanych historią sięgają średniowiecza, choć przez niektórych wiązane są także z antycznymi uroczystościami zwanymi Luperkaliami. Ich nazwa oraz data przypadająca na 14. lutego wynika prawdopodobnie ze wspomnienia liturgicznego świętego Walentego w tym właśnie dniu. Zwyczaj obdarowania osób, które się kocha podarunkami, kwiatami czy listami i kartkami z wyznaniami miłości zagościł na dobre w Polsce tak naprawdę dopiero w latach 90-tych XX wieku. Wyjątkowe kwiaty na Walentynki to jeden z piękniejszych pełen aromatów i kolorów pomysłów na prezent. Jakie rodzaje kwiatów i ich kompozycji warto wybrać w tym dniu?

Symbolika i prostota

Pierwszą myślą nasuwającą się przy okazji wspomnienia świętego Walentego są czerwone róże. Symbolizują miłość, są też powszechnie lubiane. Bez względu na to, czy będzie to prosty bukiet klasycznych czerwonych róż, czy bardziej złożona kompozycja, pomysł jest sprawdzony i pewny. Z okazji Walentynek można również nieco zaszaleć, zwłaszcza gdy obdarowywana osoba jest naprawdę bliska, i wybrać niebagatelny kolor róż. Ciepłe róże herbaciane, koralowe, różowe albo zupełnie egzotyczne niebieskie lub zielone. Przybranie kwiatów może być dodatkową symboliczną ozdobą, zaś elementem niemalże obowiązkowym będzie bilet z wyznaniem miłości dołączony do bukietu. Równie prostym, a stosunkowo często wybieranym kwiatem z okazji święta miłości jest storczyk - orchidea, która jako kwiat egzotyczny także symbolizuje oddanie i miłość.

Niebagatelne kompozycje kwiatowe

Doskonałym pomysłem na świętowanie Walentynek będzie wyjątkowa kompozycja kwiatowa. Jej wielkość, kształt a także rodzaj kwiatów, z jakich zostanie złożona, jest ograniczony właściwie tylko przez wyobraźnię. Ciekawe propozycje znaleźć można w internetowej kwiaciarni kwiaty-prezenty.pl. Kompozycja kwiatowa w kształcie serca, wianka czy koła może się składać na przykład z:

  • róży o różnych odcieniach i wielkościach,
  • tulipanów,
  • kolorowych alstroemerii,
  • ściśle ułożonych goździków w ciepłych odcieniach,
  • drobne pełne santini o ciekawych kolorach, na przykład zielone,

Takie połączenia mogą być uzupełnione, podobnie jak bukiety zielenią, kryzą czy wstążkami i kokardami. Modne obok kompozycji kwiatowych stają się także bukiety lub kosze z owocami albo też uzupełnione ulubionymi słodkościami. Taki nieco praktyczny wymiar podarunku na Walentynki ucieszy z pewnością osoby bardziej pragmatycznie spoglądające na życie.

A może kosz pełen kwiatów?

Do dosyć ekskluzywnych pomysłów na kwiatowe Walentynki należą okazałe wiklinowe kosze z kwiatami. Choć ponadczasowe róże królują w wybranych zestawach, to jednak można również zaskoczyć wybrankę serca dużym koszem storczyków lub kompozycji ulubionych kwiatów. Zamiast kosza wykorzystać zdobione pudełko wypełnione ciętymi kwiatami w podłożu florystycznym lub też klimatyczną szkatułkę, duży kielich albo ozdobne szkło. Wszystkie kompozycje kwiatowe mogą być uzupełnione dodatkowym przystrojeniem lub występować w nieco bardziej surowej formie. Choć kosze pełne żywych kwiatów to stosunkowo duży wydatek, z pewnością potrafi stworzyć niezapomniane wrażenia w dniu zakochanych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone