Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie wieszaki na kółkach do garderoby?

07:27, 27.10.2019 | a.d
Skomentuj

Garderoba w mieszkaniu to rewelacyjna sprawa. O zaletach nie trzeba wiele mówić - ubrania nie są nadmiernie ścieśnione, można je posegregować i łatwo utrzymać porządek.

Domowa garderoba, czyli nie zawsze osobny pokój

Na osobne pomieszczenie przeznaczone tylko na garderobę rzadko kto może sobie pozwolić. Częściej udaje się w naszych małych mieszkaniach wydzielić odpowiednie miejsce lub zagospodarować wnękę na potrzeby trzymania w niej naszych ubrań.

Jeżeli już mamy taką przestrzeń, to trzeba ją odpowiednio zagospodarować. To, co niezbędne w garderobie to oczywiście półki i wieszaki. Nie zawsze jednak trwały montaż jest możliwy, np. wówczas, kiedy mieszkanie wynajmujemy lub nie chcemy trwale niczego zmieniać.

Wyposażenie mini-garderoby

Jak w każdej garderobie, muszą się w niej znaleźć przede wszystkim drążki do wieszania ubrań. Montować ich na stałe nie zawsze można, szczególnie, jeżeli wnęka na garderobę została utworzona np. z tyłu lub boków innego mebla. Znakomitym rozwiązaniem w takiej sytuacji są mobilne, łatwo dopasowujące się wieszaki na kółkach.

Szeroki wybór i uniwersalność pozwoli je dostosować do każdej przestrzeni

Są więc wieszaki z regulowaną wysokością, co jest szczególnie ważne przy niewymiarowych pomieszczeniach. Niektóre wieszaki mają zamontowaną na dole półeczkę, na której można ustawić buty lub inne przedmioty. Niektóre są wyposażone w lustro, w którym można się wygodnie przejrzeć. Bardziej zaawansowane wieszaki mają dwa drążki umocowane obok siebie. Na regulowanym wyższym można powiesić dłuższe ubrania, np. sukienki i płaszcze, na niższym bluzki i krótsze spódnice.

Po co wieszakowi kółka?

To jest rewelacyjne rozwiązanie. Nie trzeba mozolnie i z trudem wciskać się do wnęki z garderobą, by wyszukać w niej odpowiednie ubranie. Wystarczy wieszak na kółkach wysunąć i wszystko jest w zasięgu wzroku i w ręki.

Przy robieniu porządków lub prasowaniu też bardzo ułatwia życie. Nie trzeba z każda wyprasowaną rzeczą biegać do szafy, ponieważ szafę można przywieźć do siebie.

Modne w młodzieżowych kawalerkach

Ostatnio zawitała moda na trzymanie ubrań na wierzchu, jak w sklepach z odzieżą. Jest ona wymuszona nieco przez skromne warunki finansowe młodych ludzi. Wieszak na kółkach rozwiązuje problem przechowywania odzieży w wynajmowanych, małych kawalerkach, a jednocześnie stanowi rozwiązanie do oddzielenia strefy pracy od sypialni w mini-mieszkanku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone