Zamknij
REKLAMA

Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń

17:30, 23.09.2019 | a.d
Skomentuj

Jeśli Twoja firma jest dość spora, i teraźniejsze zabezpieczenie daje Ci w kość, świetnym sposobem by to zmienić, jest dobranie odpowiedniego zabezpieczenia, np. system klucza centralnego. Jeżeli jeszcze nie trafiłeś/aś na tego typu propozycję zabezpieczenia Twojego budynku lub miejsc pracy Twoich pracowników, pora by to zmienić.

Duże firmy mają to do siebie, że pracuje w nich mnóstwo pracowników, którzy codziennie otwierają i zamykają swoje biuro czy obiekt, w którym pracują. Często jednak zdarza się tak, że pracownik zapomina klucza, lub nie zdaje go na koniec dnia do wyznaczonego do tego miejsca. W tym momencie panuje chaos, ponieważ nie zawsze klucz zapasowy jest dorobiony do tego miejsca.

Świetnym sposobem, by oszczędzić pracownikom i kadrze odpowiedzialnej za trzymanie pieczy nad kluczami jest system klucza centralnego. Czym on różni się od zwykłego klucza? Przede wszystkim tym, że w wypadku zaginięcia klucza indywidualnego, lub grupowego, klucz centralny otworzy wszystkie zamki. Nie będzie potrzeba wymiany zamka, czy dorabiania na szybko kolejnego klucza, by otworzyć dane pomieszczenie. Coraz więcej firm na rynku decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo i szybkość w panowaniu nad sytuacjami losowymi np. zgubienie klucza do konkretnego miejsca. W większych firmach, jest to norma. Warto również zaznaczyć, że dobór odpowiedniego systemu warto skonsultować z firmą System DKP specjalizującą się we wdrażaniu tego typu rozwiązań.

Oczywiście cena jest tutaj podyktowana prestiżem danej firmy, ale na bezpieczeństwie  nigdy nie należy oszczędzać. Zanim zdecydujemy się na to pomysłowe i innowacyjne rozwiązanie, warto jest zastanowić się, czy będzie się to opłacało i jak wiele to wniesie do codzienności. Po dłuższym zastanowieniu większość dochodzi do wniosku, że to po prostu świetne ułatwienie i usprawnienie systemu zabezpieczeń, który przecież jest tak bardzo ważny w dzisiejszym świecie. Co prawda wychodzą także futurystyczne nowinki w sferze zabezpieczeń, ale czy na pewno są one lepsze, od tradycyjnego klucza? Skanery linii papilarnych, danych biometrycznych, czy tęczówki oka, może i są innowacyjne, ale gdy zabraknie prądu, to są niestety bezużyteczne. Klucz natomiast, działa bez prądu i jest to zabezpieczenie, na którym zawsze można polegać. Nowinki technologiczne narażone są także na ataki cyberprzestępców, którzy wykradają dane. Danych z klucza nikt nie wykradnie i możemy być pewni, że zabezpieczenie będzie spełniało swoją funkcję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone