Zamknij
REKLAMA

Aranżacja pokoju dla niemowlaka. Jak zapewnić maluszkowi komfort?

10:05, 25.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Jak przygotować się do aranżacji pokoju dziecięcego?

Rozplanowanie przestrzeni pokoju stanowi podstawę, aby meble dla niemowląt zostały dobrze dobrane. Jeżeli pomieszczenie ma jakiekolwiek wnęki lub jest umieszczone na poddaszu i wyposażone w skosy, należy to uwzględnić w aranżacji. Istotną rolę odgrywa staranne wymierzenie pokoju. Po wstępnym etapie planowania najlepiej wziąć kartkę i rozrysować prowizoryczne rozmieszczenie mebli, uwzględniając ich wymiary.

Meble – bezpieczeństwo na pierwszym planie

Dziecko narażone jest na wiele niebezpieczeństw, dlatego trzeba zadbać, aby rozwijało się w jak najbardziej przyjaznym dla niego środowisku. Drewniane meble dla niemowlaka stanowią dobry wybór ze względu na wykorzystanie naturalnego materiału, który nie jest toksyczny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania. Wszystkie meble do pokoju dla niemowlaka muszą być stabilne i trwałe. Powierzchnia musi być idealnie gładka, ostre krawędzie są wykluczone. Konstrukcje drewniane dla maluchów są zwykle malowane farbami ekologicznymi, ale warto sprawdzić, czy mają atest potwierdzający brak szkodliwości. Pociechy odkrywając świat, lubią wszystko brać do buzi, dlatego wszystkie przedmioty muszą spełniać wysokie normy jakościowe – nie mogą zawierać substancji toksycznych i uczulających, ponieważ dziecko może próbować lizać lub nawet gryźć np. szczebelki łóżeczka, co mogłoby doprowadzić do poważnego zatrucia.

Funkcjonalne rozwiązania dla najmłodszych

Drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka są dostosowane do wzrostu najmłodszych domowników, ale warto kupić łóżeczko, które będzie można przekształcić w tapczanik z zabezpieczeniem, ponieważ posłuży wówczas kilka lat. Praktyczne rozwiązania oferuje m.in. www.pinio.com.pl. Maluchy szybko rosną, więc zmieniają się ich potrzeby związane z meblami, ale producenci oferują wiele interesujących rozwiązań, które pozwalają na ich długotrwałe wykorzystanie. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z noworodkiem czy ze starszym dzieckiem przydatne są wszelkiego rodzaju komody na ubranka i akcesoria oraz skrzynie na zabawki. Maluchy dostają zabawki zwykle od pierwszych dni swojego życia. Najpierw są to różnego rodzaju grzechotki, a następnie pluszaki, zabawki edukacyjne i wiele innych przedmiotów, które nie powinny być rozrzucone po całym pokoju, lecz schowane w jednym miejscu.

Wpływ estetyki na samopoczucie dziecka

Kolory odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka. Dla maluchów oferowane są przede wszystkim meble i dodatki w pastelowych odcieniach. Najbardziej neutralną barwą, która działa wyciszająco jest biel. Spokojne i stonowane kolory zapewniają harmonię przestrzeni, co sprzyja wypoczynkowi i wywołuje poczucie bezpieczeństwa. Ostre i agresywne barwy działają zbyt pobudzająco na dopiero rozwijający się układ nerwowy pociechy, dlatego należy ich unikać.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone