Zamknij
REKLAMA

Odszkodowanie za wypadek na budowie w UK ? jak je uzyskać?

13:12, 03.06.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Analizując, w jakich sprawach poszkodowani starają się o odszkodowanie, najwięcej jest wypadków drogowych. Jednak tuż za nimi są wypadki przy pracy. Polacy, którzy wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, zazwyczaj emigrują w celach zarobkowych. Najłatwiej dostać pracę fizyczną, przy której nie wymaga się dobrej znajomości języka.

Wielu rodaków pracuje przy pracach remontowych lub na budowie. Są to jedne z najbardziej niebezpiecznych zajęć. Wedle danych statystycznych wypadki na budowie stanowią aż 30% wypadków przy pracy. Kiedy będzie przysługiwać odszkodowanie za wypadek na budowie w UK?

Najczęstsze wypadki na budowie

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi bezpiecznych warunków pracy. Pracownik musi mieć odpowiednie przeszkolenie, a sprzęt, którym się posługuje, ma być sprawny i używany zgodnie z zaleceniami. Jest to bardzo ważne, kiedy do wypadku dochodzi. To, czy przysługuje poszkodowanemu odszkodowanie, zależy od tego, czy to była jego winna. Najczęściej przyczyną wypadków na budowie są spadające przedmioty, wadliwe urządzenie, brak zabezpieczenia, upadek z wysokości, niestosowanie się do zasad PHP, potknięcia, wina innego pracownika. Jeśli do któregoś z wymienionych zdarzeń dochodzi nie z winy ofiary wypadku, wtedy może starać się o wysokie odszkodowanie.

Jak postępować po wypadku, aby dostać odszkodowanie?

Przede wszystkim trzeba udowodnić, że do wypadku doszło w miejscu pracy i wykazać, że nie była to wina poszkodowanego. Tylko wtedy dostaje się odszkodowanie za wypadek na budowie w UK. Jeśli obrażenia są duże, widzą je inni pracownicy, pracodawca, konieczne jest przewiezienie do szpitala, widać jednoznacznie, gdzie doszło do zdarzenia. Problem może pojawić się wtedy, kiedy obrażenia są niewielkie, a poszkodowany dopiero po czasie zgłasza się do lekarza. Trudno udowodnić, że do urazów nie doszło gdzie indziej.

Druga rzecz to dowody świadczące, że do zdarzenia nie doszło z winy poszkodowanego. Pracodawca ma obowiązek wpisania każdego wypadku do Accident Book. Tam znajduje się opis zdarzenia, pod którym pracownik musi się podpisać. Jeśli pracodawca poda, że winowajcą jest ofiara wypadku, pojawia się kłopot. Dlatego też nie należy podpisywać niczego, czego się nie rozumie lub co mija się z prawdą.

Gdzie zwrócić się o pomoc?

Mając wątpliwości co do tego, jak postępować po wypadku, czy jak zbierać dowody, najlepiej od razu skontaktować się z taką firmą jak Insito Odszkodowania, która pomoże na każdym etapie. Począwszy od doradztwa, przez wypełnienie druków i rozmowy z pracodawcą, aż do momentu, kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Poza tym poszkodowany może liczyć na to, że dostanie rekompensatę związaną z niezdolnością do pracy po wypadku, może dostać środki na pokrycie kosztów leczenia itd. Każda sytuacja jest indywidualna, ale jeśli pracownik powinien dostać odszkodowanie, specjaliści będą umieć je uzyskać. Mało tego, nie trzeba obawiać się braku znajomości języka, bo obsługa jest w języku polskim.

 

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone