Zamknij
REKLAMA

Jakie studia wybrać? Logistykę!

18:53, 16.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Kończysz szkołę średnią i nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Warto dobrze przemyśleć kwestię swojej przyszłości zawodowej, stawiając na lukratywne kierunki studiów. Czasami trzeba zrezygnować ze swojej pasji i pójść za głosem rozumu, aby późnej cieszyć się możliwością pracy w dobrze płatnych zawodach.

Logistyka – opłacalny kierunek studiów

Coraz więcej  młodych ludzi wybiera uczelnię, na której można studiować kierunki związane z logistyką. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim jest to bardzo ciekawa dziedzina nauki, a po drugie rynek wciąż jest otwarty na absolwentów tego kierunku. Uczelnie państwowe i prywatne zapraszają nowych studentów do zgłębiania wiedzy z zakresu logistyki, proponując ciekawy program edukacji na kolejne semestry. Oczywiście są jakieś podstawowe czynniki, predysponujące do podjęcia właśnie takich studiów. Trzeba podsiadać zdolności takie jak analityczny umysł, umiejętność planowania, wnioskowania, rzeczowość. Wiele z tych cech można rozwinąć podczas kilku lat kształcenia, ale zawsze jednak potrzebne są predyspozycje i chęci do zgłębiania tego kierunku.

Zanim podejmiesz decyzję co do podjęcia studiów logistycznych, dobrze przejrzyj oferty różnych placówek, aby wybrać tę najlepszą. Warta uwagi jest np. najstarsza niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu – im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/logistyka. W celu zdobycia większej wiedzy o programie nauczania i ofercie szkoły, najlepiej wejść na jej stronę internetową, gdzie wszystko jest dokładnie przedstawione. Można tam przeczytać m.in. o tym, że studenci tej uczelni jeszcze podczas nauki mogą być zatrudnieni na etat w firmie logistycznej. Taka wiedza przed rozpoczęciem nauki jest bezcenna.

Co robić po logistyce?

Ścieżka kariery jest naprawdę bogata i ciekawa. Studia logistyczne otwierają furtkę do pracy w  różnych zawodach, w których przydaje się wiedza logistyczna.  Przede wszystkim w międzynarodowych i polskich firmach logistycznych i spedycyjnych, które mają swoje siedziby na Pomorzu. Pracę można znaleźć także w przedsiębiorstwach projektowych, produkcyjnych i doradztwie.  Możesz tez zajmować się przepływem materiałów między firmami i łańcuchem dostaw. Chodzi tu m.in. o płynność przepływu towarów i precyzyjna obsługa zamówień. Możesz szukać pracy też wszędzie tam, gdzie poszukują kogoś analitycznym umysłem, znającym się na ekonomii, sprawach technicznych, finansach czy transporcie.

Dla osób odważnych i mających smykałkę do tworzenia prezentacji i wstąpień publicznych, otwiera się także możliwość szkoleń logistycznych. To bardzo ciekawe zajecie, które może być wykonywane jako dodatkowa praca. Daje ona szasnę na wymienna doświadczeń, poznawanie nowych ludzi i rozwiązań, które można wykorzystywać w swojej pracy zawodowej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone