Zamknij
REKLAMA

Ładowanie przewodowe lub indukcyjne - sprawdź, które z nich jest dla Ciebie

19:40, 02.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Producenci telefonów prześcigają się w coraz nowszych metodach ładowania smartfonów. Poza tradycyjnymi ładowarkami z kabelkiem, na rynku od kilku lat widać zmianę. Pojawiły się ładowarki bezprzewodowe, które coraz odważniej wkraczają do naszych domów. Jeśli zastanawiałeś się, czy są one dla Ciebie, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Czym jest ładowanie indukcyjne?

Do niedawna niewyobrażalne, dziś coraz powszechniejsze, bezprzewodowe wysyłanie prądu nie jest bardzo skomplikowane. Technologia, która za tym stoi jest dosyć prosta, a dla użytkownika smartfona została ubrana w formę płyty, podkładki lub podstawki, na której umieszczamy urządzenie.

Ładowarka, podłączona do źródła zasilania, posiada cewkę, która wytwarza pole magnetyczne. Smartfon, korzystający z tej metody ładowania, posiada drugą cewkę. Kiedy znajdzie się w polu wytwarzanym przez ładowarkę, przechwytuje je i zamienia na energię elektryczną, która zasila nasz telefon. Dzięki temu do zasilania podpięta jest jedynie ładowarka.

?

Czy Twój telefon jest kompatybilny z ładowarką bezprzewodową?

Mimo coraz większej popularności ładowarek indukcyjnych, nie każdy smartfon posiada taką funkcję. Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, zapoznaj się ze specyfikacją swojego sprzętu.

Przede wszystkim, zdecydowana większość starszych modeli nie jest wyposażona w ładowanie bezprzewodowe. Nowsze telefony również nie muszą posiadać możliwości korzystania z tej technologii. Co ważne, producenci często nie dodają tej ładowarki w standardzie, przez co musimy ją dokupić na własną rękę.

Jedno jest cechą wspólną, która podpowiada, że dany telefon może posiadać możliwość ładowania indukcyjnego – są to szklane plecki. Na tym etapie rozwoju technologii jest to wymagane. Dzięki temu sygnał wysyłany przez ładowarkę nie jest zakłócany.

Która ładowarka jest lepsza – przewodowa czy bezprzewodowa?

Wiesz już, że Twój smartfon jest kompatybilny z ładowarką bezprzewodową i zastanawiasz się, czy wymienić tradycyjny kabel na indukcję. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Tradycyjne ładowanie nadal jest szybsze, a producenci chwalą się ładowarkami, które uzupełnią ich baterie w ciągu godziny. Oczywiście, wszystko uzależnione jest od ogniwa zastosowanego w telefonie oraz ładowarki, którą posiadasz (sprawdź najlepsze ładowarki sieciowe).

Ładowarka bezprzewodowa pozwala nam odłożyć telefon i nie martwić się o kable. Najczęściej podłączamy telefon nocą, żeby rano nie martwić się o poziom naładowania baterii. W tym przypadku po prostu go odkładamy, a smartfon sam wykryje ładowarkę. Wygodne i praktyczne.

Podsumowanie

Nie ma technologii idealnej. Ceniący sobie wygodę chętnie zainwestują w ładowarkę bezprzewodową. Przy okazji, jest fajnym gadżetem i może być uzupełnieniem naszego multimedialnego biurka. Stawiający na szybkość wybiorą kabel, bo choć coraz szybsze, ładowanie indukcyjne nadal przegrywa z tym tradycyjnym.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone