Zamknij
REKLAMA

10 korzyści z nauki drugiego języka obcego

00:00, 19.05.2022 | materiał partnera

W obecnych czasach znajomość jednego języka obcego to absolutna podstawa. Bez tego trudno wyobrazić sobie znalezienie pracy gdziekolwiek. Osiągnięcie przynajmniej komunikatywnej znajomości jednego języka obcego nie jest zresztą niczym szczególnie trudnym – nauka odbywa się już od najmłodszych lat w przedszkolach i trwa nieprzerwanie przez okres szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowej, a nawet studiów wyższych. Stąd nawet nie wykazując szczególnych predyspozycji w tym zakresie, przez okres przeszło 15 lat spokojnie można nabyć przynajmniej podstawowe umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym. Z nauką drugiego języka obcego jest jednak nieco inaczej – jego znajomość otwiera wiele dodatkowych możliwości. Warto więc poświęcić trochę czasu i rozpocząć naukę już dziś. W niniejszym artykule przedstawimy 10 korzyści z nauki drugiego języka obcego.

  1. Po pierwszej, znajomość drugiego języka obcego pozwala zdobyć często znacznie lepiej płatną i bardziej interesującą pracę. Pracownicy znający na przykład język angielski i chiński, są bardzo poszukiwani na rynku pracy i niejednokrotnie otrzymują dużo wyższe wynagrodzenie od osób, które posługują się tylko jednym językiem obcym. Warto więc zainwestować trochę pieniędzy w samorozwój i znaleźć korepetytora na BUKI – wystarczy wpisać w Google „BUKI angielski” a oczom ukażą się osoby, które oferują lekcje zdalne praktycznie w każdym zakątku kraju.
  2. Znajomość drugiego języka obcego jest niejako przepustką do zostania poliglotą. Dużo łatwiej uczyć się innych języków, poznawszy uprzednio aż dwa języki obce. Warto zauważyć, że znając przykładowo język chiński, dużo prościej będzie się uczyć japońskiego, koreańskiego i tym podobnych.
  3. Badania dowodzą, że podczas nauki języka obcego, rozwija się obszar mózgu odpowiedzialny za zdolność szybkiego i trwałego zapamiętywania. Stąd warto uczyć się kolejnych języków, bo automatycznie rozszerzamy swoje możliwości pamięciowe.
  4. Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że znajomość języków obcych pozwala na swobodne podróżowanie po niemalże całym świecie. Dosłownie wszędzie znajdzie się ktoś, kto będzie znał akurat jeden język.
  5. Znając dwa języki obce, znacznie łatwiej jest nawiązywać nowe znajomości! A jak wiadomo, posiadanie przyjaciół w różnych zakątkach świata, jest marzeniem niejednej osoby.
  6. Kolejnym plusem jest lepsze poznanie obcych dla nas kultur – każdy wie, że dużo większą satysfakcję daje oglądanie filmów i seriali na Netflix w oryginalnym języku, a nie z lektorem i napisami. Nie inaczej jest zresztą z książkami.
  7. Znajomość dwóch języków obcych znacząco zwiększa inteligencję i czyni bardziej elokwentnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ niejako polepsza wizerunek i postrzeganie przez inne osoby.
  8. Nie sposób nie wspomnieć, że znawcy dwóch języków obcych lepiej rozumieją procesy zachodzące na świecie, w szczególności lepiej orientują się w polityce zagranicznej.
  9. Bardzo ważnym plusem znajomości dwóch języków obcych jest to, że zwiększa znacznie poczucie własnej wartości. Samo w sobie jest to duże osiągnięcie, stąd osoba, której udało się dojść do komunikatywności w 3 językach (włącznie z ojczystym), w każdej sytuacji będzie pewna siebie.
  10. Na zakończenie warto wspomnieć o aspekcie medycznym – jako że nauka języków pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, hamuje również rozwój chorób z nim związanych, w szczególności Alzheimera!

Wymienione korzyści z nauki języków obcych stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Z całą pewnością, osoby potrafiące się komunikować w aż dwóch językach innych niż ojczysty, już osiągnęły wielki sukces! Nabycie takich umiejętności z pewnością nie jest łatwe i wymaga sporo poświęcenia. Dlatego serdecznie im gratulujemy, a tych, którzy chcą rozpocząć naukę, zachęcamy do znalezienia odpowiedniego nauczyciela na Buki.org już dziś!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%