pomoc w przemieszczaniu się, w tym korzystaniu ze środków komunikacji publicznej (do lekarza, na zabiegi fizjoterapeutyczne, na kursy, zkolenia zawodowe, do szkoły, w wybrane miejsca np. urząd, praca, dom, dworzec, itp., asysta w miejscach, w których zachodzi taka konieczność);
pomoc poza domem poprzez załatwianie spraw urzędowych, towarzyszenie w korzystaniu z dóbr kultury, w korzystaniu z zajęć i obiektów sportowych i rekreacyjnych, pomoc w jednorazowych zakupach okazjonalnych (buty, ubrania, jednorazowo asystent może przynieść zakupy o wadze do 5 kg), komunikacja z otoczeniem;
pomoc w domu w pisaniu pism, listów osobom niewidowmym lub niezdolnym do samodzielnego pisania, w tym na komputerze; w czytaniu prasy, książek, korespondencji, w korzystaniu z technologii osobom niezdolnym z uwagi na posiadaną niepełnosprawność; pomoc w zadaniach sprawiających dużą trudność odbiorcy usług przy aktywnym jej udziale w wykonywanej czynności; towarzyszenie w aktywnym spędzniu wolnego czasu.
Dodatkowo czynności towarzyszące, wykonywane wyłącznie w charakterze dodatkowym i niezbędnym- np. zakładanie i zdejmowanie odzieży wierzchniej, czynności pielęgnacyjne i higieniczne, przygotowanie i podanie drobnego posiłku, zakupy (do 5kg), udzielanie pierwszej pomy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Prowadzenie dokumentacji ze świadczonych usług w formie:
- tygodniowych planów pracy
- dziennika czynności usług asystenta potwierdzonych podpisem klienta.
Przestrzeganie zasad BHP i ppoż w miejscu wykonywania usługi asystenta.
Sporządzanie opinii, pism, sprawozdań, wykazów, rejestrów zgodnie z wymogami zleceniodawcy.
Udział w indywidualnych spotkaniach z przedstawicielem Zleceniodawcy, referownie przełożonemu spraw, któe powinny być podane do jego wiadomości, w szczególności informowanie o zagrożeniach w realizacji usług.
Współpraca z pracownikami ośrodka w zakresie realizowanych usług.
StPr/21/0361
data rozpoczęcia pracy od 04.05.2021
wynagrodzenie od od 18,3 PLN