Zamknij
REKLAMA

Wzmożone kontrole na drogach. Policja przeprowadza akcję

10:06, 09.12.2019 | policja/is
Skomentuj
REKLAMA

Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „Alkohol i narkotyki”, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

(policja/is)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AniaAnia

2 4

no to nałogowcy może w końcu się doigrają... oby... takie kontrole przydałyby się codziennie, inni ostrzeżeni yanosikiem sobie zwolnią na czas, ale przed dmuchaniem nic nie uratuje 17:30, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

1 0

Tak Aniu przed dmuchaniem nic nie uratuje? 21:31, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MozambikMozambik

5 0

Już u siebie wyeliminowali naćpanych gliniarzy , co na patrolu mają plastikowe ryje i czarne oczy jak u pluszowego misia ? Czepiają się starszych ludzi i im tykają jak by to byli ich koledzy . Bo są tacy tu co na noszenie orła na czapce nie zasługują ?!? 14:21, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA