Zamknij

Saperzy i policjanci w akcji. Niebezpieczne znalezisko w lesie

Zespół iszczecinek.plZespół iszczecinek.pl 18:49, 17.03.2025 Aktualizacja: 18:51, 17.03.2025
Skomentuj fot. KPP w Szczecinku fot. KPP w Szczecinku

W piątek około godziny 11:30 w lesie przy DK-20, niedaleko zjazdu do Sępolna Małego, znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. O znalezisku służby powiadomił mieszkaniec gminy Bobolice.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który zabezpieczył teren do przyjazdu saperów. Jak informuje asp. szt. Anna Matys z KPP w Szczecinku:

-Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zostali powiadomieni przez mieszkańca gminy Bobolice o dokonanym przez niego znalezisku w lesie z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz teren pobliski do czasu pojawienia się saperów. Kilka godzin później niebezpieczny niewybuch był już transportowany przez specjalistów na poligon, aby tam go zneutralizować.

Według wstępnej oceny saperów były to małe kasetowe bomby lotnicze, które zostały bezpiecznie przewiezione na poligon i zneutralizowane. Policja apeluje, by w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów nie dotykać ich, nie przenosić i natychmiast powiadomić służby.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Nie róbcie z ludzi Nie róbcie z ludzi

1 0

Głupków. Sam też zgłaszałem, a wyglądało to tak: leśnicy odesłanie mnie do wojska, a wojsko do policji. Policjanci byli wkurzeni, że im 4 litery zawracam. Po usilnym nacisku zajęli się tematem.

19:36, 17.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%