Zamknij
REKLAMA

Kolejny kot zaklinowany w oknie. Uratowany w ostatniej chwili

20:36, 02.05.2021 | r.
Skomentuj fot. Straż Miejska w Szczecinku
REKLAMA

To już kolejna taka sytuacja. Kot pozostawiony w domu zaklinował się w uchylonym oknie. Gdyby nie szybka pomoc, zwierzę zginęłoby w męczarniach.

[FOTORELACJA]6089[/FOTORELACJA]

W niedzielę po godzinie 10. do szczecineckich strażników miejskich wpłynęła informacja od mieszkańców ulicy Chełmińskiej, o zaklinowanym kocie w oknie na czwartym piętrze. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Strażnikom udało się ustalić właścicielkę mieszkania, jednak okazało się, że jest ono wynajęte i nie ma do niego kluczy. W takiej sytuacji o pomoc poproszono straż pożarną.

Na miejsce ściągnięto podnośnik, przy pomocy którego strażacy dostali się do okna i uwolnili kota. Zwierzę miało już niedowład części ciała i wymagało pomocy lekarza weterynarii.

-Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu podnośnika SHD 23, który umożliwił dotarcie do zakleszczonego (uwięzionego), skrajnie wycieńczonego w oknie kota. Dzięki szybkiej interwencji Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, kot został uratowany i przekazany na badania do lekarza weterynarii -informuje mł. kpt. Mirosław Śledź.

Pamiętajmy!!! Uchylone w taki sposób okno jest śmiertelną pułapką dla kota. Zakleszczony w oknie kot może umrzeć już nawet po kilkunastu minutach. Nie należy uchylać okna bez zabezpieczenia, nawet jeśli jesteśmy w domu.

[ZT]22900[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KociaraKociara

9 3

Zeby miec kota, trzeba miec wyobraznie. Kociaki sa bardzo ciekawskie a nie zawsze sprytne, wleza w kazda dziure, szpare, gorzej z wyjsciem, zwlaszcza w tym przypadku kiedy zawisna. Sa specjalne siatki do okien, (uchylnych tez). Niepotrzebny stres i cierpienie.
21:45, 02.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YhyYhy

3 4

Żeby napisać taki komentarz, trzeba wiedzieć, że wszystko się może zdarzyć. Też mam kota. Każdy mądry po szkodzie. Stało się i tyle. Ważne, że z kotem ok i nauczka na przyszłość 22:33, 02.05.2021


TALTAL

2 0

Cóż, u mnie dwie rodziny hodują koty w piwnicy, okna otwarte, jak był mróz to była porażka i zimnica. Ale to jest tak jak w latach osiemdziesiątych na zachodzie trzymano świnie w blokowych piwnicach, teraz moda na koty... 09:20, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickyNicky

1 1

Dzięki temu nie masz w piwnicy szczurów. Podziękuj kotom za dobrą robotę. 10:05, 03.05.2021


John GodsonJohn Godson

2 0

Maybe there should be cat owner's licence test. If you fail you can only keep silverfish in bathroom. 11:46, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%