Zamknij
REKLAMA

Wieczór zadumy w Parsęcku

08:49, 10.11.2019 | br
REKLAMA
Skomentuj

W listopadowy wieczór (6.11) w świetlicy wiejskiej w Parsęcku odbył się wieczór poetyko-muzyczny. Wieczór zorganizowali uczniowie szkoły podstawowej w Parsęcku oraz uczniowie z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka. Na skrzypcach grała uczennica LO – Hania Brusiło.

Uczniowie pod czujnym okiem Agnieszki Adamczyk oraz Grażyny Adaśko, Ewy Lewandowskiej oraz Katarzyny Merk przez ostatnie pięć tygodni przygotowywali się do tego niecodziennego przedsięwzięcia pod nazwą „Pamięć w nas.” Zaproszenia i plakaty przygotował Paweł Brankiewicz

Uczniowie ponad tydzień po Święcie Wszystkich Zmarłych zaprosili mieszkańców Parsęcka i okolic, by jeszcze raz wspomnieć tych co odeszli.

Śmierć jest tematem bardzo trudnym. Niesie ze sobą ból i cierpienie. Towarzyszy jej poczucie sprawiedliwości i ogromnego żalu. Jest jednak nieuchronna i każdy się z nią kiedyś musi zmierzyć.

Uczniowie tego dnia wybudowali pomost pomiędzy dwoma światami. Dzięki przepięknie dobranej muzyce i nostalgicznym wierszom, wszyscy byli znów razem. Mali artyści przekuli tęsknotę w miłość do bliskiej osoby. Kolejne utwory powodowały, że wracały wspomnienia, łza kręciła się w oczach słuchaczy. Tajemnica przemijania, którą rozwiązywały poetyckie utwory prowadziła do zadumy i refleksji. Blask świec rozgrzewał jednak myśli zebranych tego wieczoru w sali.

- Człowiek z miłości się rodzi, w miłości żyje i miłością odchodzi. A to co po nim pozostanie to miłość, którą mają w sercach ci co zostali – powiedział Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek – jeden z gości.

- Żyjemy w trudnych czasach, w takich gdzie nierzadko dochodzi do aktów agresji i przemocy. Nawet bliscy oddalają się od siebie. Mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów. Uważam, ze lekarstwem na wszelkie zło jest miłość- czarodziejski klucz , który otwiera zziębnięte serca i pozwala człowiekowi w pełni przeżywać jego człowieczeństwo. Ten wieczór miał dać sposobność, aby w pospiechu codzienności zastanowić się przez chwile nad istota życia i śmierci. Zwolnić, by zauważyć to co najważniejsze w życiu – drugiego człowieka.

– mówiła pomysłodawczyni i główna organizatorka Agnieszka Adamczyk

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone