Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny wóz strażacki trafi do strażaków w Grzmiącej. Umowa podpisana!

17:40, 04.07.2019 | Urząd Gminy Grzmiąca
REKLAMA
Skomentuj

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej mogą mieć prawdziwy powód do radości. Wczoraj w południe podpisano umowę o dofinansowanie Projektu pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej”. Ochotnicza Straż Pożarna w Grzmiącej otrzyma 859 630,50 złotych (85%) dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygnięcia konkursu skierowanego do ochotniczych straży pożarnych w działaniu 3.4 - Adaptacja do zmian klimatu - Typ 2. Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii.

Zakupiony samochód będzie fabrycznie nowy i w pełni wyposażony, dostosowany do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. W pojeździe znajdować się będzie między innymi kamera termowizyjna, nawigacja GPS, kamera cofania, zbiornik wody o pojemności 3 500 l, autopompa dwuzakresowa o dużej wydajności, zbiornik środka pianotwórczego, maszt oświetleniowy. Doposażenie jednostki w nowoczesny samochód zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców, usprawni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz skróci czas dotarcia na miejsce interwencji na terenie działania OSP i w jej bezpośrednim otoczeniu.

(Urząd Gminy Grzmiąca)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone