Zamknij
REKLAMA

Konkurs Działaj Lokalnie 2020 rozstrzygnięty. Poznaj wybrane projekty

08:55, 08.07.2020 | OGŁOSZENIE
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM jako ośrodek Działaj Lokalnie ma zaszczyt przedstawić wykaz projektów wybranych w nowej edycji Działaj Lokalnie na posiedzeniu Lokalnej Komisji Grantowej w ramach konkursu Działaj Lokalnie 2020. Celem tegorocznego naboru jest walka z epidemią COVID-19 i przeciwdziałanie jej negatywnym skutkom. W konkursie wspierane będą projekty, które inicjują zmniejszenie negatywnych skutków epidemii. Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np.: edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby wspomóc ich społeczność w walce z epidemią. Do realizacji wybrano sześć projektów na łączną kwotę 30 070,00 zł.

Pierwszym Beneficjentem jest Stowarzyszenie Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie. Projekt pod tytułem Wyplatać każdy może,Poczucie osamotnienia i przymusowa izolacja jest przyczyną wielu problemów psychicznych – zwłaszcza podczas pandemii COVID-19, a seniorzy mają utrudniony kontakt z innymi ludźmi. Projekt ten polega na tworzeniu szansy na rozwój osobisty, promocji wolontariatu i pozyskiwaniu sponsorów do działań na rzecz lokalnej społeczności. Projekt składa się z czterech warsztatów, obejmujących trzy bloki tematyczne, w ramach których seniorzy, będą mieli okazję; dowiedzieć się wszystkiego na temat wikliny. Poznać zasady pozyskiwania i etapy obróbki wikliny. Wykonać proste formy wikliniarskie.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 4 400,00 złotych.

Drugim Beneficjentem jest Stowarzyszenie Be Happy z Bornego Sulinowa. Projekt nosi tytuł Tanecznym krokiem – nauka podstawowych kroków, zabawa z Zumbą, a polega na kontynuacji zadania z 2019 roku lecz w formie bezpiecznej ze względu na COVID-19. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć Zumba, warsztatów tanecznych dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo na świeżym powietrzu oraz online.Dzięki temu projekt będzie mógł dotrzeć do większej ilości chętnych osób, które przez obostrzenia nie mogą wziąć udziału w zajęciach czy innej formy aktywności.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 4 470,00 złotych.

Trzecim Beneficjentem jest Stowarzyszenie Nasza Gmina z Dalęcina. Projekt pod tytułem Chlebem pachnące jest odpowiedzią na sytuację kryzysową, nabycia nowych umiejętności. Projekt polega na działaniach propagujących pieczenie chleba na zakwasie, wg tradycyjnych przepisów i innych wypieków. Nagranie warsztatów oraz ich emisja w internecie, wsparcie w sytuacji kryzysowej oraz integracji mieszkańców. W ramach projektu zakupiony będzie piec do pieczenia chleba, opalany drewnem oraz produkty spożywcze niezbędne do pieczenia chleba.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 3 700,00 złotych.

Kolejnym Beneficjentem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych z Barwic. Projekt nosi nazwę ’’Cudze chwalicie, swego nie znacie – Barwice i okolice’’. Głównym celem jest zwiększenie aktywności lokalnej mieszkańców w trakcie pandemii COVID-19 jak również przywrócenie pamięci o regionie oraz zwiększenie wiedzy o ciekawostkach (np. historycznych, przyrodniczych, kulturowych) gminy Barwice. Projekt polega na gromadzeniu wszelkich informacji w postaci dokumentacji fotograficznej o tematyce przyrodniczo-historyczno-kulturowej regionu Barwice, udostępnianiu ich w mediach społecznościowych FB i Instagram, publikacjach w wersji papierowej (biuletyny, pocztówki), organizowaniu wystawy retrospektywnej-zbiorczej, założenie profili na FB i Instagramie ’’Cudze chwalicie, swego nie znacie – Barwice i okolice’’, wydanie biuletynów, pocztówek oraz organizacji wystawy zdjęć w izbie Muzealnej w Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 6 000,00 złotych.

Następnym Beneficjentem jest Miejska biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie działająca w imieniu grupy nieformalnej Ocalić od zapomnienia. Projekt pod tytułem Interview z historią z tle przewiduje przeprowadzenie 10 wywiadów wykorzystujących zestaw tych samych pytań skierowanych do wybranych mieszkańców miasta w celu upamiętniania 27 rocznicy miasta i 30-lecia samorządu terytorialnego w celu pokazania w ciekawy sposób życia i typowych dla danego regionu tradycji kulturowych pytanych osób, co pozwoli na docenienie historii ich losów, a także na myślenie z większą świadomością o znaczeniu tego miejsca jak o swojej małej ojczyźnie oraz wpływie pozytywnie na integrację społeczną tak różnorodnego społeczeństwa, jakim są mieszkańcy Bornego Sulinowa. Pojedyncze nagrania zostaną zmontowane w całość, tworząc film reportażowy.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 6 000,00 złotych.

Ostatnim Beneficjentem tej edycji Działaj Lokalnie jest Stowarzyszenie Lux Verbis z Wojnowa. Projekt nosi nazwę Wsparcie lokalnych przedsiębiorców w czasie spowolnienia spowodowanego pandemią poprzez zapraszanie. Ze względu na pandemię COVID-19 i przejściem większości usług do Internetu projekt polega na nagraniu i emisji krótkich filmików, kompilacji, na których pokazani będą np. właściciele salonu kosmetycznego, lub sklepu na tle jego lokalu z hasłem Czekamy na Was. Tych kompilacji powstanie około 50, połączone w kilkunastosekundowe filmiki. Te filmiki będą dostępne za pośrednictwem lokalnych mediów, a także w serwisach społecznościowych.

Kwota wsparcia z umowy w ramach tej operacji 5 500,00 złotych.

LGD POJEZIERZE RAZEM serdecznie gratuluje Beneficjentom i życzy powodzenia w dalszych działaniach.

(OGŁOSZENIE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

gośćgość

1 1

Ale kogo to obchodzi??? Żenada 09:16, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Elwira.Elwira.

0 4

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to . : http://milepanie.pl/elwirka 11:32, 08.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XYZXYZ

0 0

Jaki jest koszt takiego spotkania ? 13:30, 08.07.2020


lollol

2 1

A Grzmiąca nie ma nic bo nie po partii. Dalęcino za to 3 miejsce. Jak co roku dostają kasę, domyślcie się dlaczego,,, 14:06, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA