Zamknij
REKLAMA

Wakacje tuż, tuż... nad morze drogami alternatywnymi

13:01, 22.06.2020 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Zachodniopomorskie wybrzeże to w okresie wakacyjnym miejsce wypoczynku dla wielu osób zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zadaniem Policji naszego regionu w tym okresie jest zapewnienie bezpiecznego dotarcia do celu jak i powrotu do miejsca zamieszkania.

Nadmierne natężenie ruchu na drogach przy jednoczesnych trwających pracach drogowych może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w tym obszarze Policja zachodniopomorska wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie postanowiła kontynuować kampanię pn. "Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne".

Na podstawie dokonanej oceny i analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego oraz prowadzonych remontów drogowych przygotowano mapę z trasami alternatywnymi z najbardziej dogodnymi możliwościami dojazdu i powrotu z miejscowości nadmorskich. Mapka zawiera m. in. trasy alternatywne nad morze, miejsca występowania zatorów drogowych, utrudnienia w ruchu spowodowane robotami drogowymi, miejsca obsługi podróżnych (MOPy) oraz miejsca funkcjonowania fotoradarów.

Mapki w formie ulotek informacyjnych zostaną rozdystrybuowane na teren wszystkich jednostek powiatowych i miejskich Policji zachodniopomorskiej oraz stacjach paliw.

Część tras prowadzących nad morze przebiega przez nasz region. Drogowcy zalecają podróżującym z kierunku Bydgoszczy - drogą krajową nr 25, w kierunku na Mielno i Darłowo - w miejscowości Biały Bór zjechać na drogę krajową nr 20, następnie w m. Miastko zjazd na drogę wojewódzka nr 206 do m. Koszalin.

Natomiast dla osób jadących „jedenastką” od strony Poznania (Piły) w kierunku np. Kołobrzegu i Ustronia Morskiego, zjechać z drogi ekspresowej nr S-11 w m. Szczecinek na drogę wojewódzką nr 172 do m. Połczyn Zdrój następnie zjazd na drogę wojewódzką nr 163 do m. Białogard, Karlino, Dygowo.

Policjanci zachęcają do korzystania z map jednak nie zaznaczają, że nie należy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do podróży. Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to aby wakacyjny wyjazd stał się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w podróż, gdy się jest zmęczonym lub niewyspanym – taki stan zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do podróży; zadbajmy o jego należyty stan techniczny w tym oświetlenie zewnętrzne i uzupełnienie płynów eksploatacyjnych.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

filippofilippo

2 3

ha ha usunęli na tym portalu komentarze pod śmieszną akcją "pompek urzędników".... jaka żenada:DD
Usuńcie wszędzie komentarze ha ha 13:23, 22.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Żenada, że wszędzie dajesz swój ten sam komentarz. 21:08, 22.06.2020


DżumaDżuma

2 3

Tak tak jeździć jeździć i wirusa roznosić.. Masakra 18:33, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Decybeli 123Decybeli 123

2 1

A ja "alternatywną" drogę nad morze, to bym zaorał. Hałas na Kołobrzeskiej aż trudno wytrzymać. Mają nową S11 i tam wynocha. 18:44, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dlaczegodlaczego

2 0

dlaczego wklejacie stare zdjęcia? ta droga aktualnie tak nie wyglada... 17:59, 23.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA