Zamknij
REKLAMA

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Iwina

15:05, 14.05.2019 | mł.asp. Anna Matys, KPP Szczecinek
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ze szczecineckiej jednostki spotkali się dziś z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Iwinie. Celem spotkania była edukacja najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przyjazd uczniów do Szczecinka z Iwina stał się spontanicznym pretekstem do porozmawiania o bezpieczeństwie na drodze w naturalnych warunkach. Edukacyjny spacer z policjantami ulicami Szczecinka stał się przypomnieniem dla obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym.

Na jakie znaki należy zwracać uwagę, jak prawidłowo przechodzić przez drogę na przejściu dla pieszych i jak wygląda skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną o tym i nie tylko edukowali dziś szczecineccy mundurowi. Najistotniejszy aspekt spaceru, czyli ćwiczenia na przejściu dla pieszych, stały się dla najmłodszych bezcenną wiedzą i umiejętnością, która pozwoli bezpiecznie poruszać się ulicami mniejszych i większych miast.

Na zakończenie spotkania mundurowi w podziękowaniu za zaangażowanie i solidne wywiązywanie się z policyjnych zadań wręczyli najmłodszym odblaskowe opaski.

 

REKLAMA
(mł.asp. Anna Matys, KPP Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PieszyPieszy

1 0

Bardzo fajna inicjatywa. Dzieciaczki z miejscowości gdzie spotykają się 3 drogi mają bezpośredni kontakt z dość intensywnym ruchem pojazdów. Uczą się zachowań. To budujące, tylko byłem mocno zdegustowany .... Kamizelki były sponsorowane przez "Fundusz Sprawiedliwości"... a za ta nazwa stoi Ziobro...... :-( 19:39, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone