Zamknij
REKLAMA

Rowerzyści na ścieżkę do Bornego Sulinowa muszą poczekać do przyszłego roku

17:38, 26.05.2022 | mg
Skomentuj
REKLAMA

Pilna i konieczna jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej lub chodnika, z którego również będą mogli korzystać rowerzyści, przy drodze powiatowej na trasie Borne Sulinowo – Szczecinek. Z taką interpelacją do starosty zwrócił się radny Arkadiusz Górka. Mowa o odcinku przed miejscowością Krągi od skrzyżowania Borne Sulinowo-Jelonek (jezioro Przełęg) do skrzyżowania Borne Sulinowo-Krągi osiedle (wjazd na drogę asfaltową).

- Wskazany odcinek drogi powiatowej jest newralgiczny i pomimo częstych kontroli policyjnych przez
policjantów z ogniwa ruchu drogowego KPP Szczecinek ujawniane są wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości, co stanowi poważne i realne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów poruszających się na tym odcinku drogi – mówi radny. - Mieszkańcy i turyści korzystający ze szlaku rowerowego uskarżają się na niebezpieczeństwo jakie niesie natężenie ruchu drogowego i nagminne przekraczanie prędkości przez samochody, według relacji rowerzystów i pieszych, często na wskazanym odcinku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a tym samym narażenia zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego z powodu braku ścieżki pieszo-rowerowej czy też chodnika.

Do jego prośby odniósł się starosta Krzysztof Lis:

- Kontaktowałem się w tej sprawie z samorządem województwa zachodniopomorskiego, który odpowiada za realizację projektu pn. „Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego - Trasa Pojezierzy Zachodnich etap IX.” W jego ramach będzie realizowana całość trasy od Bornego Sulinowa do Szczecinka.

- To zadanie zawiera w sobie różne dokumentacje na odcinki inwestycyjne takie jak m.in. Borne Sulinowo - Krągi, Krągi - Jelonek oraz odcinki do oznakowania. Całe przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach jednego przetargu i przez jednego wykonawcę. Organizacją rzeczonego przetargu zajmuje się Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich i według przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego przedsięwzięcie to realizowane będzie pod koniec 2023 roku. Efektem zadania będzie wybudowana i oznakowana spójnie trasa na całym odcinku między Bornym Sulinowem a Szczecinkiem.

- Mając powyższe na uwadze trudno jest w chwili obecnej przystąpić do projektowania wspomnianego przez Pana odcinka ścieżki rowerowej, kiedy ani nie jest rozpoczęte główne zadanie dotyczące ścieżki rowerowej Borne Sulinowo - Krągi, ani do końca nie wiadomo, kiedy to zadanie będzie realizowane – dodaje starosta.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JaJa

3 0

Ścieżka wyznaczona tylko dla rowerów jest potrzebna przez glowna część parku miejskiego zwlaszcza w weekendy jest duzy ruch pieszych i rowerzystów 20:52, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XdXd

0 0

Z Bornego do Śmiadowa mogli by puścić też ścieżkę rowerową 09:52, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BSBS

0 0

A co ze ścieżką rowerową Łubowo->Silnowo->Krągi. Tu już auta nie jeżdżą? 13:21, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JurekJurek

0 0

A scieszka Borne Łubowo?😭😭 15:31, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%