Zamknij
REKLAMA

Charytatywna majówka dla Julii i Natalii! Walka o życie bliźniaczek wciąż trwa.

08:38, 02.05.2021 | Magdalena Michalska
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

1 maja świętować można na różne sposoby i nie zawsze musi być to uroczysty pochód ulicami miasta! W tym roku mieszkańcy dwóch niewielkich miejscowości - Białowąs i Ostrowąsy – postawili na cel charytatywny i zorganizowali dwa, bardzo udane kiermasze, dedykowane MukoNiedzielkom, czyli siostrom Julii i Natalii, walczącym z mukowiscydozą.

Jako pierwsza, wystartowała impreza w Białowąsie. Pod czujnym okiem sołtys Barbary Stasiak, tereny zielone przy świetlicy wiejskiej zamieniły się w prawdziwą strefę piknikową. Piękna pogoda i równie piękny aromat roztaczający się w powietrzu, przyciągnęły amatorów tradycyjnych specjałów kulinarnych. A tych było prawdziwe zatrzęsienie. Stoły po prostu uginały się od wybornych ciast, rogalików i muffinek, a także dań mięsnych, pierogów i wielkiego hitu sprzedażowego, czyli zupy gulaszowej. Najmłodsi chętnie sięgali po prażoną kukurydzę i watę cukrową, nieco starsi po karkówkę z grilla i sałatki. By uatrakcyjnić spotkanie zorganizowano także loterię fantową oraz stanowisko, przy którym można było ozdobić ciało brokatowym tatuażem. Warto wspomnieć, że spotkanie mogło odbyć się, dzięki współpracy pań z wielu okolicznych miejscowości, takich jak: Kołacz, Cybulino, Bożęcino i Łęknica. Swoje wsparcie okazali również panowie z OSP w Starym Chwalimiu oraz OSP Krosino.

Nieco później na swoją imprezę zaprosiły mieszkanki Ostrowąsów. Słodki kiermasz w tej miejscowości to przede wszystkim zasługa trzech pań: Elżbiety Woś – pełniącej obowiązki sołtysa oraz dwóch pań z rady sołeckiej - Elżbiety Rogalskiej i Haliny Białkowskiej. We trzy zadbały o piękny wystrój świetlicy oraz stanowiska, na którym wystawiły liczne serniki, karpatki i ciasta z owocami. Inicjatywa musiała przypaść do gustu okolicznym mieszkańcom, bo po zaledwie trzech godzinach, słodkości zostały wysprzedane! Wszystkie panie zapowiedziały, że to nie koniec działań z ich strony i już wkrótce zaskoczą nowym pomysłem na wsparcie MukoNiedzielek. Pani sołtys zdobyła się także na ważny i bardzo osobisty gest. Oddała na licytację statuetkę „Osobowość roku”, jaką nagrodzili ją czytelnicy Głosu Koszalińskiego w 2019 roku.

W poszukiwaniu pomysłów na pomoc Julii i Natalii nie ustają również mieszkanki Starego Chwalimia. Tym razem nie poprzez kiermasz wypieków, a zbiórkę monet o niskich nominałach - 1,2, 5, 10, 20 i 50 groszowych. Przedsięwzięcie „Każdy grosz na wagę życia”, pilotażuje Filia Biblioteczna Stary Chwalim, gdzie każdy chętny może dostarczyć swój bilon.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

RolnikRolnik

7 0

O takich piknikach należy informować kilka dni przed to i więcej osób przyjdzie.
09:05, 02.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LoloLolo

4 0

Dokładnie a nie w dniu wydarzenia !!! Informacja po fakcie 😳 10:43, 02.05.2021


MimiMimi

5 0

Brawo Białowąs! To była piękna impreza! 11:29, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariolaMariola

5 0

Pani sołtys, Pani Elu, gratuluję wielkiego serca i pięknego gestu🙂. A takimi ludźmi ten świat nie zginie. 13:37, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

4 0

Dziewczyny, jesteście WIELKIE 💕💞🥰 13:40, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NICCKNICCK

3 0

Fantastyczna sprawa, chętnie wezmę udział następnym razem. Pozdrawiam Ostrowąsy! 18:34, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%