Zamknij
REKLAMA

O nas

Opinie bankowe i analizy finansowe. Przygotowujemy gruntowne analizy finansowe produktów bankowych i pozabankowych produktów finansowych. Między innymi z zakresu leasingu samochodów oraz innych produktów i ofert finansowych takich jak kredyty, czy pożyczki, a także produktów depozytowych i oszczędnościowych takich jak lokaty bankowe w formie klasycznego depozytu bankowego, mieszane łączące w sobie depozyt bankowy z inwestycją w fundusze inwestycyjne, a także lokaty strukturyzowane, będące inwestycją na rynku finansowym z gwarancją kapitału, gdzie zysk uzależniony jest od określonego wyniku wybranych spółek znajdujących się w koszyku, zwykle z jednej branży, notowanych na parkietach GPW lub giełd zagranicznych. W przypadku takich produktów uzyskanie zysku uzależnione jest od spełnienia konkretnego warunku określonego w ofercie danej lokaty strukturyzowanej. Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo określamy szanse, czy dana lokat może być opłacalna. Bardzo często takie produkty niestety wychodzą na zero po kilku latach, co niewątpliwie mimo ochrony kapitału jest stratą na inflacji i braku alternatywnego zysku z kapitału. W przypadku dużych kwot brak odsetek jest dość sporą stratą. Niestety podobnie obecnie wygląda rynek lokat bankowych, których oprocentowanie jest bliskie zeru w przypadku klasycznych lokat. Dlatego w aktualnych warunkach w Polsce bardzo trudno znaleźć dobrą formę lokowania kapitału, która pozwoli ochronić oszczędności przed inflacją, a jednocześnie zapewni ich bezpieczeństwo lub przynajmniej będzie wiązać się z minimalnym, bądź znikomym ryzykiem inwestycyjnym.

Między innymi analizujemy i opiniujemy oferty takich banków jak: BNP Paribas i Optima, która jest częścią banku BNP Paribas. Poza tym także Nest Banku, ING, Millennium, Santandera, Alior Banku, Getinu, PKO oraz Inteligo i kilku innych.

Analizujemy również kredyty gotówkowe i pożyczki oferowane przez firmy finansowe nie będące bankami taki jak Vivus, Zaplo, Ekspres Kasa i Ofin z Banku Ferratum, Wonga, Lendon i Extraportfel należące do CreamFinance, NetCredit, InCredit, Kuki i innych podobnych firm oferujących krótkoterminowe pożyczki (w tym także oferty pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów), a także wybrane pożyczki długoterminowe, ale ze względu na ich bardzo wysokie koszty raczej je odradzamy.

Z kolei jeżeli chodzi o leasing samochodów, to każda oferta jest indywidualnym przypadkiem. W tym przypadku w kwestii przygotowywanych analiz i opinii możemy wymienić takie firmy jak: Idea Getin Leasing, EFL (Europejski Fundusz Leasingowy banku Credit Agricole), Weź Leasing, PKO Leasing, Masterlease, mleasing, ING Lease, Millennium Leasing, Volkswagen Skoda Auto, Santander Leasing i Santander Cosnumer Multirent oraz inne