Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
12:55, 12.09.2021

Po rocznej przerwie do Szczecinka (i okolic) powrócił szczecinecki maraton MTB organizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek. W tym roku  była to już piąta edycja imprezy skierowanej do miłośników jednośladów, przyrody, błota i sportowej rywalizacji. Rowerzyście nie zawiedli, podobnie jak organizatorzy.

Tradycyjnie juz zawodnicy mieli do pokonania dwie trasy. Krótsza (mini) ma dłogość 35 kilometrów, dłuższa (mega) 55 kilometrów. Obydwie trasy prowadzą przez urokliwe i jednocześnie trudne terenowo, zakątki w okolicy Szczecinka.

Jaki pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy, którzy wystartowali na trasie mega. W tej kategorii rywalizowało 24 rowerzystów w tym dwie panie. Dystans55 kilometrów udało się ukończyć 20 rowerzystom. Pierwszy linię pety przekroczył Krzysztof  JANKOWSKI (GK Gryf Tczew) z czasem  2:25:13. Drugi był Artur SZMYT (Merx Team Wągrowiec) 2:25:13, trzeci Radosław PAWLAK (MrozBike Team) 2:25:14. Pierwszy reprezentant Szczecinka – Tadeusz JAKIMIEC - linię mety przekroczył z czasem 3:09:43 zajmując 10 miejsce.

Na trasę mini wyruszyło 152 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł ŻYWICKI (Prefabet) z czasem 1:25:52. Kolejny na mecie zameldował się Marcin RYŚ (Bytów) 1:27:20, a za nim był Marek KUCHARSKI (ZawszeDoCelu) 1:28:38. Tuż za podium znalazł się szczecinecczanin Sebastian SZKUDLAREK (SRS Szczecinek) 1:29:09.

Zobacz wyniki MINI   Zobacz wyniki MEGA   Zobacz wyniki E-BIKE

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Tak rośnie BCU – najnowsze zdjęcia z budowy
zobacz fotorelację
Wyprzedzał ciężarówkę na podwójnej ciągłej
zobacz fotorelację
Kolizja dwóch aut na DW171 w Przestawach
zobacz fotorelację
Krono Cup 2025 w Szczecinku. Taneczny początek grudnia
zobacz fotorelację
Nagrody i stypendia Powiatu Szczecineckiego rozdane- zobacz listę
zobacz fotorelację
Galeria z charytatywnego turnieju
zobacz fotorelację
Tak powstaje nowa droga w Sporem
zobacz fotorelację
Mikołajkowy Ninja Challenge w Szczecinku 2025
zobacz fotorelację
Moto Mikołaje na ulicach Szczecinka
zobacz fotorelację
Mikołajkowa wizyta starostów w SOSW i Domu Dziecka
zobacz fotorelację

komentarz (1)

TrolekTrolek

5 0

Jak to. Nikt nie przeżył tego maratonu MTB? Zamiast finiszu i medali, pogrzeb? Tragedia

15:45, 12.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz