Zamknij
REKLAMA
07:19, 13.05.2022

W minioną środę (11 maja) Środowiskowy Dom Samopomocy w Barwicach, świętował 25-lecie istnienia. Uroczysty jubileusz był doskonałą okazją do spotkania w gronie przyjaciół, do wspomnień i podsumowań oraz oczywiście do dobrej zabawy.

Na co dzień służą osobom niepełnosprawnym. Wspierają je w aktywizacji życiowej, zdobywaniu nowych umiejętności i integracji ze społeczeństwem. Jeśli trzeba pokażą jak zarządzać domowym budżetem, zrobić pranie czy przygotować posiłek. Czasem zaproszą na wspólną lekcję jogi lub wycieczkę do pięknego zakątka kraju. Mówiąc fachowo są placówką dziennego wsparcia dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi.

W środę (11 maja) barwickie „Słoneczko” świętowało wyjątkowy jubileusz. 25 lat działalności placówki uczczono poprzez organizację rodzinnego pikniku, w którym uczestniczyli podopieczni wraz ze swymi bliskimi, pracownicy Domu oraz wielu znakomitych gości, wśród których nie zabrakło zastęcy burmistrza Barwic Roberta Zborowskiego, wieloletniej kierowniczki ośrodka Bogumiły Bogdziewicz oraz kierowniczki Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barwicach Anny Kłyszejko.

Podopieczni ośrodka przygotowali występ wokalny (w tym piosenkę napisaną specjalnie z okazji jubileuszu), wzięli udział w konkursie tańca, różnorodnych grach i zabawach oraz zawodach w przeciąganiu liny. Samodzielnie przygotowali też pyszne grillowane szaszłyki, sałatki oraz wspaniały tort. Dwie panie uczęszczające do „Słoneczka” od pierwszych dni jego istnienia, jako najstarsze stażem, zdmuchnęły „urodzinowe” świece na cieście.

Pani Izabela Wajda – kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy, podziękowała natomiast swojej kadrze, która każdego dnia wspiera, uczy i podąża za potrzebami podopiecznych, wykazując przy tym zaangażowanie którego nie można wymierzyć jedynie godzinami pracy.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (1)

yetiyeti

0 0

same stare brzydkie baby 15:00, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA