Zamknij
REKLAMA
10:52, 10.09.2021

Gmina Szczecinek buduje przyjazny klimat inwestycyjny, który będzie zachęcał przedsiębiorców do inwestowania na naszym terenie. Inkubator Przemysłowy wpisuje się tym samym w Strategię rozwoju Gminy Szczecinek na lata 2015 – 2025.

24 sierpnia 2020 roku Prezes Rady Ministrów ogłosił nabór wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Szczecinek złożyła aplikację dotyczącą pozyskania dofinansowania na budowę Inkubatora Przemysłowego. Planowana całkowita wartość inwestycji wynosi 7,5 mln zł, natomiast dofinansowanie, które udało się pozyskać to kwota 4,5 mln zł.

-Inkubator Przemysłowy to nic innego jak obiekty o powierzchni ok. 3000m2. Zostanie on zlokalizowany na działkach położonych na południe od miejscowości Turowo, w pobliżu drogi krajowej nr 11 oraz nowo wybudowanej drogi ekspresowej S11. Liczymy, że atrakcyjność lokalizacji dostrzegą również przedsiębiorcy – wyjaśnia Jakub Diakun z Referatu Promocji, Kultury i Współpracy Gminy Szczecinek.

W celu realizacji inwestycji powołana została Spółka INVEST PARK SZCZECINEK, do której Gmina Szczecinek wniosła wkład finansowy w wysokości 4,669 mln zł. Celem działania spółki jest zwiększenie atrakcyjności terenu dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy. Spółka podejmie działania inwestycyjne polegające na budowie obiektów produkcyjno - magazynowych pod wynajem lub na sprzedaż.

-Podejmowane działania spółki mają sprzyjać poprawie jakości rynku pracy. Większa dostępności i różnorodności ofert pracy może wpłynąć na wzrost dochodów mieszkańców -dodaje J. Diakun.

Przedsiębiorcy w Inkubatorze Przemysłowym, w szczególności będący w fazie rozwoju, będą mogli wynająć powierzchnie produkcyjno - magazynowe na preferencyjnych zasadach. Inwestor będzie mógł wynająć cały obiekt lub jego część, a także wynajmowaną część w przyszłości wykupić na własność. 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA