Zamknij
REKLAMA

22:05, 13.01.2020

Zaledwie 145 tysięcy złotych kosztował władze gminy Barwice remont drogi do miejscowości Uradz, bo udało się pozyskać 900 tysięcy złotych z Funduszu Leśnego.

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i posłanka Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecinka powiedziała, że ta inwestycja jest przykładem, iż samorządy mają sporo możliwości walki o środki na remonty dróg:

- Stworzyliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, z którego korzystają samorządy. Środki można pozyskać z RPO i Funduszu Leśnego. To pokazuje, że można stworzyć taki montaż finansowy, który nie obciąża danej jednostki i doprowadzi do finału różnego rodzaju inwestycje.

Mieszkańcy miejscowości Uradz na remont drogi czekali kilkadziesiąt lat: - Nie mogliśmy wcześniej tutaj jeździć. Były tak ogromne dziury.

Wcześniej, również przy dofinansowaniu z Funduszu Leśnego, naprawiono nawierzchnię drogi gminnej w m. Polne.

Jeszcze w tym miesiącu w powiecie szczecineckim zostanie otwarta droga do miejscowości Dziki w gminie Szczecinek. Inwestycja była współfinansowana ze środków Lasów Państwowych.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA