Zamknij

Antoni Biedziuk na podium w Grand Prix Polski Masters

07:10, 17.09.2024 . Aktualizacja: 07:15, 17.09.2024
Skomentuj

W hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach w dniach 14-15 września oficjalnie zainaugurowano sezon 2024/25 Grand Prix Polski Masters w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 263 zawodników z całej Polski, w tym dwaj reprezentanci Szczecinka – Waldemar Kowalczyk oraz Antoni Biedziuk.

Wielkim osiągnięciem może pochwalić się Antoni Biedziuk, tenisista stołowy, który w kategorii 65+ stanął na podium, zajmując trzecie miejsce. Osiągnięcie to tym bardziej zasługuje na uwagę, że Biedziuk rywalizował z najlepszymi zdrowymi zawodnikami w kraju.

- Mój sukces rodził się w ogromnych bólach – przyznaje Biedziuk.

W pierwszej fazie turnieju zaliczyłem falstart i po zajęciu trzeciego miejsca w grupie musiałem startować w turnieju dodatkowym. Każda porażka mogła oznaczać koniec mojej przygody i powrót do domu już pierwszego dnia. Na szczęście udźwignąłem presję i po ostatnim pojedynku o godzinie 21 zakwalifikowałem się do turnieju głównego.

Drugi dzień zmagań przyniósł już lepsze wyniki. Biedziuk pokonał turniejowe „trójki” oraz „czwórki”, zatrzymując się dopiero na faworycie – numerze „jeden”. Ostatecznie Antoni Biedziuk zdobył zaszczytne trzecie miejsce, co było niespodzianką dla wielu obserwatorów turnieju. Zwycięzcą został Waldemar Józala z Częstochowy, który niedawno zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Świata, a w finale pokonał Leszka Golińskiego z Lubina.

To ciekawe, bo najprawdopodobniej po raz drugi w historii zawodnik z dodatkowych kwalifikacji zajął miejsce na podium.