Zamknij

Niezwykła dominacja! Antoni Biedziuk znów najlepszy w Gorzowie!

20:13, 01.09.2024 . Aktualizacja: 20:13, 01.09.2024
Skomentuj

W dniach 30 sierpnia - 1 września w Gorzowie Wielkopolskim odbył się III Ogólnopolski Memoriał im. Jerzego Jankowskiego w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Wśród zawodników, którzy rywalizowali na najwyższym poziomie, nie zabrakło reprezentanta naszego regionu – Antoniego Biedziuka, zawodnika klubu Jezioro Tarnobrzeg.

Antoni Biedziuk startował w klasie łączonej 9-10. Szczecinecczanin pokazał swoją klasę i zwyciężył w inauguracyjnych zawodach sezonu 2024/25, zajmując pierwsze miejsce w stawce. Na podium dołączyli do niego Krzysztof Marcinkiewicz ze Startu Gorzów, który zajął drugie miejsce, oraz Edward Płóciennik ze Startu Szczecin, który uplasował się na trzeciej pozycji.

Co ciekawe, Antoni Biedziuk pozostaje niepokonany w tym turnieju od jego pierwszej edycji, co podkreśla jego dominację w tej kategorii. Jak sam przyznaje, obawiał się nieco o swoją formę, ponieważ na turniej udał się bezpośrednio po wymagającym zgrupowaniu w górach. „Na moje szczęście organizm nie odmówił współpracy i mogłem się cieszyć z końcowego sukcesu” – komentował Biedziuk po zawodach.

Turniej im. Jerzego Jankowskiego na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń sportowych dla osób niepełnosprawnych, a jego rosnąca renoma przyciąga coraz więcej uczestników z całej Polski. Sukcesy takie jak ten Antoniego Biedziuka nie tylko podnoszą prestiż imprezy, ale również inspirują innych sportowców do podjęcia rywalizacji.