Zamknij
REKLAMA

Coraz lepsza baza sportowa na Pomorzu Zachodnim. Lokalne samorządy z marszałkowską pomocą

12:00, 04.05.2021 | wzp.pl / is
Skomentuj Z funduszy marszałka skorzystają cztery samorządy z terenu powiatu szczecineckiego
REKLAMA

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

 – Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Z funduszy marszałka skorzystają cztery samorządy z terenu powiatu szczecineckiego. Każdy z nich otrzyma po 20 tys. zł wsparcia. Gmina Barwice przeznaczy fundusze na poprawę infrastruktury sportowej, gmina Borne Sulinowo na modernizację boiska do piłki nożnej w Łubowie. Gmina Grzmiąca planuje modernizację trybuny sportowej na tamtejszym stadionie. Gmina Szczecinek przeznaczy dofinansowanie na remont szatni na boiskach sportowych "Orlik" w m. Turowo i Wierzchowo.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 10 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

(wzp.pl / is)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WolfWolf

5 1

Stadion lekkoatletyczny -miliony utopione stoi pusty.....ludzie tu dobrej pracy, pieniędzy ani mieszkań nie mają więc wyjeżdżają, nie stać ich na posiadanie dzieci, szkoły zamykają....ale czego się spodziewać skoro "Barwice to stan umysłu" 12:11, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnzelmAnzelm

4 0

Tyle pieniędzy ! Aż do 20 tys zł ! Jest nad czym myśleć i planować co z tymi gruszami można zrobić w gminie ? Tak naprawdę to nic a nic ! Wyremontować 100 mb chodnika nie mylić z budowa to koszt 30 tys. Bogata i dobroduszną platforma w województwie ! Czytamy 1,5 ml zl na 80 samorządów - na bogato. 16:48, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%