Zamknij
REKLAMA

Zwolnienia i odroczenia dla szczecineckich firm. Poznaj szczegóły

08:10, 21.05.2020 | UM Szczecinek
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już szczegóły pomocy, na jaką w związku z trwającą pandemią koronawiorusa ze strony Miasta Szczecinek mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy. Uchwały w tej sprawie, na nadzwyczajnej sesji przyjęli dzisiaj szczecineccy radni.

- Od początku zależało nam na jak najszybszej pomocy lokalnym firmom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Ważne jest jednak, aby prawo uchwalane przez nasz samorząd było kompatybilne z ustawami przyjmowanymi przez polski parlament w Warszawie. Dlatego uchwały, które umożliwiają pomoc naszym przedsiębiorstwom należało przygotować możliwie szybko, ale co ważne, także zgodnie z obowiązującymi przepisami. I tak się stało. Niezwłocznie zdecydowałem też o zwołaniu sesji nadzwyczajnej, na której ostatecznie uchwały zostały przyjęte przez radnych – mówi burmistrz Daniel Rak.

Na jaką konkretnie pomoc mogą liczyć szczecineccy przedsiębiorcy?

Przyjęte dziś przez Radę Miasta uchwały obejmują trzy formy wsparcia dla firm szczególnie dotkniętych sytuacją kryzysową.

Pierwsza z form obejmuje możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości obejmujące grunty, budynki i budowle, lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej za kwiecień, maj i czerwiec 2020 rok. Możliwość taką mają firmy, które utraciły płynność finansową w efekcie negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu ograniczeń w działalności nałożonych przez rozporządzenie Rady Ministrów w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego albo stanem epidemii COVID-19 i złożą korekty deklaracji lub informacji podatkowej.

Kolejna, druga forma pomocy dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w części budynków w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych, które są wynajmowane na prowadzenie działalności gospodarczej. Oni również mogą być zwolnieni z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2020 roku. Tu także obowiązuje ograniczenie w działalności nałożone przez rozporządzenie Rady Ministrów.

Z kolei przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, o co najmniej 30 procent, Rada Miasta Szczecinek przedłużyła do 30 września 2020 r. terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w maju i czerwcu 2020 r. To trzecia z form pomocy.

Dodatkowo opłaty prolongacyjnej z tytułu rozłożenia na raty lub odroczenia terminu płatności podatków oraz zaległości podatkowych, stanowiących dochód gminy, powstałych w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii COVID-19 nie będą naliczane.

W razie pytań i wątpliwości dotyczących wsparcia dla przedsiębiorców prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami Wydziału Finansowego Urzędu Miasta w Szczecinku:

(UM Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Rak Daniels na zdrowRak Daniels na zdrow

7 1

TO POMOC RZĄDOWA, A NIE MIASTA! Zaraz Rak każe sobie za 500 + dziękować. Hipokryci! 11:37, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mam dosyć !!Mam dosyć !!

11 0

Oczywiście małe firmy idą na bok i na żadną POmoc ze strony miasta nie mogą liczyć !! "Pluje" RAK na PiS ,a to właśnie ten rząd w mniejszym stopniu , ale jednak mnie wspomógł !! P.RAK w chwili obecnej zrobił ukłon w stronę dużych "Molochów" jak np. Mrówka itp .. reszta się nie liczy ... . . . . 12:12, 21.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gość gość

3 0

Niestety ,tak to chyba wygląda. 18:43, 21.05.2020


FilippoFilippo

7 0

"Polski parlament w Warszawie"...a jest jakiś inny?:DDD ...Rak jak palnie coś to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać 12:34, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emem

2 0

już chyba 5 razy to powtórzyli... 13:40, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Johny wolkerJohny wolker

0 0

MUSI BYC SEGREGACJA 00:24, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Susan BensonSusan Benson

0 0

Witaj, Potrzebujesz szybkiej pożyczki?
Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

W związku ze stagnacją, przez którą przechodzi świat w wyniku wpływu koronawirusa (COVID-19) na biznes i gospodarkę, wiele osób stoi przed nieterminowymi wyzwaniami finansowymi, a dzięki obecności nadwyżki gotówki w mojej firmie, dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie pożyczek klientom w Europie i poza nią.

Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zakup domu lub samochodu, czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Wystarczy napisać do nas e-mailem: [email protected] lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp / Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.

Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem.

Funkcje i zalety;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - Odbierz pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie od 2,5% do 3% rocznie
* Wysokie stawki zatwierdzenia
* Masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat.
* Brak ukrytych opłat

Wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z kilku powodów, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania swoich problemów finansowych, jesteś o krok od uzyskania finansowej bezpłatności, napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem:
E-mail: [email protected] LUB;
WhatsApp / Telegram: +447903159998
2020 © ️ Wszelkie prawa zastrzeżone. 23:04, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a juz  cia juz ci

1 0

ZAL MI TEGO MIASTA I LUDZI ZYJACYCH W NIM WLADZA JEST ZEN.... I WS,,,, PONOC MAMY COSM WYBRALI 00:06, 10.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA