Klub Radnych Porozumienie Samorządowe, podobnie jak klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, skierował pismo do przewodniczącej Rady Miasta oraz burmistrza w sprawie pomocy dla przedsiębiorców z terenu Szczecinka.
[ZT]19948[/ZT]
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z ogłoszoną epidemią Covid-19 oraz projektem „spec ustawy” stanowiącej gospodarczą i społeczną tarczę dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników wnosi do organów miasta Szczecinek o pilne wsparcie lokalne dla przedsiębiorców i podmiotów działających w sferze świadczeń zdrowotnych.
-czytamy w piśmie
Radni wnioskują o zmniejszenie podatku od nieruchomości o połowę – dla wszystkich przedsiębiorców z terenu Szczecinka – a dla podmiotów działających w usługach: gastronomicznych, restauracyjnych, hotelarskich – całkowite zniesienie obowiązku opłat za nieruchomości do końca br.
W naszym rozumieniu jest bardzo ważne, aby samorząd lokalny w obecnej sytuacji dedykował pomoc dla najsłabszych podmiotów gospodarczych, które w krótkim czasie odczują skutki wynikające z obostrzeń dotyczących Covid-19.
Igi21:11, 25.03.2020
Bardzo dobra propozycja!!!
Czas_leczy?21:30, 25.03.2020
Coś w tym jest, że władza sprawdza się tak naprawdę w momentach kryzysowych.
Ciekawe jak to się skończy, jeśli wybuchnie zagrożenie tu i teraz.
Na Pudlu ktoś napisał dziś jeden komentarz o Księciu z Wysp, że "nie takiej korony się spodziewał"...
Putin z kolei odwiedza chorych w swoim stylu.
Ludzie się zmienią kiedy to przeminie. Nie będzie już tak na "maxa". Pokolenie internetowe, tzw. pokolenie Z się wyhamuje. To się skończy zwykłym magazynowaniem kaszy w szafie. A poważnie ujmując: przewidywaniem czarnych scenariuszy w życiu zawodowym i prywatnym. Decyzjami buforowymi, ochronnymi i asekuracyjnymi "na wszelki wypadek".
Inicjatywa PS jest dobra. Pomagać jednak trzeba najpierw szpitalowi. Tyle razy pisano, że szpital powinien być celem samym w sobie. Czy ktoś pamięta teraz awanturę lokalną o zarządzanie w szpitalu? Jaka ona ma znacznie w świetle obecnych wydarzeń?
Szpital Nr 1. Reszta zaciskanie pasa i możliwy spokój.
Filippo21:31, 25.03.2020
Powyższy projekt to kompletny absurd i kolejny przykład na to jak niesprawiedliwym krajem jest Polska a osoby, które pchają się do rządzenia szkodzą innym.
Każdy rozsądny człowiek wie, że podatki lokalne od nieruchomości to nie są jakieś niebotyczne pieniądze do zapłaty. Jeśli będzie taka potrzeba to przedsiębiorca zwolni pracownika niezależnie od tego czy będzie musiał podatek zapłacić. Obniżka nie nie uratuje miejsc pracy. Przedsiębiorcy to nie są święte krowy ani upośledzona grupa społeczna, która wymaga pomocy. W zdrowej gospodarce wolnorynkowej słabi przedsiębiorcy upadają i to normalne. Jeśli państwo ma komuś pomagać to jest bardzo wiele grup społecznych, ktre tego wymagają w tym biednym kraju.
Mozambik13:58, 26.03.2020
Nic nam nie dadzą . PO i PiS . Nik nigdy nic nie da . Chyba , że im wycieczki sponsorujesz i inne takie ... A za czasów PO wcale nie było lepiej , właściwie dla normalnego przedsiębiorcy nic się nie zmieniło . Cisną tak samo . Zawsze im było mało na utrzymanie bezproduktywnych urzędniczych etatów .
Bolo14:57, 26.03.2020
Po co ci kasa skoro zaraz umrzerz na coronowirusa? Bo wszyscy umrzemy
Okradły seniorkę. Policjant rozpoznał sprawczynie po ry
KRZYSZTOF BRAWO!
Yar
17:09, 2025-07-09
Reaktywacja plaży miejskiej. Co z zabytkowymi budynkami
No jak zawsze ktoś skorzysta z pieniędzy miejskich a mówię o nowym najemcy.... Wszystko z góry było ustalone kto to weźmie więc poco mydlenie oczu teraz z jakimś remontem ....
Recht
15:44, 2025-07-09
Okradły seniorkę. Policjant rozpoznał sprawczynie po ry
Wyjątkowa sytuacja, wiara w to że policja jeszcze istnieje wraca
Jurek
15:34, 2025-07-09
Okradły seniorkę. Policjant rozpoznał sprawczynie po ry
Okradać starszych biednych ludzi,to trzeba być wyjątkową k.u.r.w.ą. 8 miesięcy w zawieszeniu, aż mnie powaliło.
Batustan to polska
15:20, 2025-07-09
3 1
Najpierw zapoznaj się z wysokością opłat a póżniej pisz. Wiem że dla ciebie każdy przedsiębiorca to nawet nie potencjalny ale prawdziwy ZŁODZIEJ . Piszesz o każdym rozsądnym człowieku - wydaje się że piszesz za innych i usprawiedliwiasz swoje niekompetentne w temacie zdanie. ?
0 0
Nie pisz, jak pojęcia nie masz. Wielu przedsiębiorców za IKW /2020r musi załacić 30-40tys podatku!!!
Mało ?! Żebyś pękł dziadu zbolały
1 0
Przedsiębiorca też zatrudnia ludzi. Jak upadnie przedsiębiorca to każdy z nas i tak zwróci się o pomoc do Państwa (urząd pracy, mops). Państwo w taki czy innym sposób poniesie koszty pandemii a chyba lepiej żeby każdy z nas miał pracę.
0 0
to nie jest gospodarka wolnorynkowa to jest pandemia. w gospodarce wolnorynkowej Państwo nie zabrania prowadzenia nikomu działalności
0 0
Filippo a Pan gdzie pracuje?