Zamknij
REKLAMA

Seryjny włamywacz zatrzymany. Kradł sprzęt budowlany

16:41, 12.04.2019 | ad
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie przy współpracy z kryminalnymi ze Szczecinka doprowadzili do odzyskania mienia o łącznej wartości prawie 10.000 zł, które zostały skradzione przez 22–letniego mieszkańca Szczecinka. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

-W nocy z 6 na 7 kwietnia br. na terenie Bornego Sulinowa doszło do pierwszego włamania. Sprawca poprzez wybicie szyby w remontowanym budynku dostał się do środka skąd dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi i narzędzi budowlanych. Korzystając z okazji jeszcze tej samej nocy włamał się do drugiego budynku również będącego w remoncie.

-mł.asp. Anna Matys, Oficer Prasowy KPP w Szczecinku

O kradzieży mundurowych powiadomił właściciel obu budynków. Straty jakie oszacował sięgały kwoty 7200 zł. Sprawą zajęli się borneńscy policjanci, którzy w poszukiwaniu skradzionego mienia sprawdzili pobliski teren leśny. W trakcie patrolu policjanci zauważyli plecak przykryty suchymi gałęziami, a w nim niewielką część skradzionego mienia. Kwestią czasu było już tylko ustalenie sprawcy zdarzenia.

Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Szczecinka. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w kanapie kryminalni ze Szczecinka zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Borneńscy policjanci przy współpracy z kryminalnymi ze Szczecinka odzyskali całość skradzionego mienia. Podczas przesłuchania młody mężczyzna przyznał się do jeszcze jednego włamania dokonanego na terenie Szczecinka w nocy z 5 na 6 kwietnia br. Również i w tym przypadku straty sprzętu wycenione przez właściciela na kwotę 2500 zł zostały odzyskane.

Po pracowitym weekendzie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(ad)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone