Zamknij

Deweloperskie czy z rynku wtórnego - jakie mieszkanie wybrać?

16:21, 02.06.2020 r. Aktualizacja: 16:26, 02.06.2020
Skomentuj

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Bardzo długo przygotowujemy się do tego kroku, by mieć pewność, że podejmujemy najlepszą dla siebie i swojej rodziny decyzję. Jednym z popularniejszych dylematów jest ten, czy wybrać mieszkanie deweloperskie, czy może takie z rynku wtórnego. Jedna i druga opcja ma swoje zalety. Jakie?

Deweloperskie nowości

Nowe mieszkania w Łodzi, Warszawie, Trójmieście i innych dużych aglomeracjach powstają cały czas. Zainteresowanych zakupem jest bardzo dużo, Polacy chętnie inwestują w lokale w stanie deweloperskim. Nic dziwnego – taka inwestycja ma sporo plusów. Przede wszystkim możemy od A do Z zaplanować cały wystrój i wykończenie naszego wymarzonego mieszkania. Nie musimy skuwać starych kafli, wyrzucać mebli i martwić się o starą konstrukcję czy systemy. Nowe mieszkania to nowe rozwiązania, często świetna architektura i wygoda oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi czy Warszawie powstają zwykle w ciekawych, dobrze skomunikowanych miejscach. Nie musimy się więc martwić o dojazd do pracy czy szkoły. Zamieszkują tu najczęściej młode rodziny, często z dziećmi, więc nasze pociechy z pewnością znajdą tu kompanów do zabawy. Do tego dobrze zaplanowana infrastruktura, bliskość szkół i przedszkoli, place zabaw i tereny zielone.

Z drugiej ręki

Dla wielu jednak dobrym rozwiązaniem okazuje się inwestycja w mieszkanie z rynku wtórnego. Szczególnie cenią sobie je osoby, które nie mają środków i czasu na urządzanie lokalu od początku do końca. W takiej nieruchomości najczęściej mamy już jakąś podstawę, bazę, na której możemy budować dalsze aranżacje. Możemy też odłożyć remont w czasie i w pierwszym momencie mieszkać w wykończeniu poprzedniego właściciela. Niestety, mieszkania z rynku wtórnego często są urządzone w niemodnym już, starodawnym stylu, więc dla fanów minimalizmu i oszczędnych form nie będą najlepszym wyjściem na dłuższą metę.

Starsze mieszkania najczęściej znajdziemy na wiekowych osiedlach, w miejscach z rozbudowaną już infrastrukturą. Nie musimy się więc martwić o brak drogi dojazdowej lub sklepu pod domem – tu wszystko jest już gotowe. Warto jednak pamiętać, że taka nieruchomość wiąże się często ze starszych sąsiedztwem, co może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.

Dobra decyzja

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w Łodzi, czy w stolicy, czy jednak wybierzemy nieruchomość z drugiej ręki, musimy mieć pewność, że podejmujemy dobrą decyzję. Nie działajmy pod wpływem emocji i każdy lokal dokładnie oglądajmy. Tu nie ma miejsca na niedopowiedzenia i niepewność – kluczem do sukcesu jest skrupulatne przeanalizowanie wszystkich za i przeciw. Tak, by decyzja o inwestycji była tak dobra, jak to tylko możliwe. Pytajmy, dokładnie czytajmy umowę, sprawdźmy plany zagospodarowania przestrzeni wokół. Nie dajmy się zaskoczyć. I cieszmy się wymarzonym, pięknym domem.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%