Zamknij

Czy na umowę zlecenie dostanę kredyt?

13:18, 31.03.2020 a. Aktualizacja: 13:19, 31.03.2020
Skomentuj

Osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia również mogą otrzymać kredyt. Oczywiście nie będzie im tak łatwo, jak tym, którzy pracują na umowę o pracę, ale mają realne szanse na otrzymanie tego rodzaju finansowego wsparcia.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać kredyt?

Dla instytucji finansowej, która udziela kredytu, najważniejsza jest wiarygodność kredytobiorcy. Zielone światło z BIK-u, czyli  z Biura Informacji Kredytowej, może  okazać się decydujące – przynajmniej dla tych osób, które złożyły swój wniosek o kredyt w jednym z banków. Kolejna kwestia, która będzie brana pod uwagę to staż zatrudnienia u aktualnego pracodawcy. Równie ważny jest okres, na jaki zawarta została z nim aktualnie obowiązująca umowa zlecenie.

Często zdarza się, że osoby, które pracują na podstawie umowy zlecenie, w regularnych odstępach czasu mają ją przedłużaną. Może zatem dojść do sytuacji, w której osoba weryfikująca wniosek o kredyt poprosi potencjalnego kredytobiorcę o okazanie promesy (dokumentu, w którym pracodawca deklaruje, że przedłuży umowę swojemu obecnemu pracownikowi). Tego rodzaju prośby można się spodziewać w bankach. Instytucje pozabankowe są pod tym względem o wiele bardziej liberalne. Dla nich najważniejsza jest płynność finansowa osoby, która chce zaciągnąć w ich placówce zobowiązanie finansowe.

Znaczenie wysokości wynagrodzenia

Podczas wnioskowania o kredyt najistotniejsza jest wysokość wynagrodzenia. W znacznej mierze to od jego wysokości będzie uzależniona ostateczna decyzja instytucji finansowej, w której dana osoba się stara o wsparcie finansowe. Jeśli jej dochody nie będą wystarczająco wysokie, to może się zdarzyć, że zaproponuje takiej osobie kredyt nieco niższy niż ten, o który początkowo wnioskowała. Banki nie lubią ryzyka, więc mogą wniosek takiej osoby od razu odrzucić. Na różne warianty finansowego wsparcia można liczyć przede wszystkim ze strony instytucji pozabankowych.

Oczywiście nie oznacza to, że tam każdy otrzyma potrzebne mu świadczenie. W tym wypadku poza wysokością osiąganych przez daną osobę przychodów równie ważna będzie zdolność kredytowa. Trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, że czynniki takie jak aktualnie spłacane zobowiązania (np. wcześniej zaciągnięte pożyczki) mogą ją w dużym stopniu obniżać. Najważniejsze więc, by nie mieć na koncie zbyt wielu innych rat do spłaty. W końcu weryfikowane będzie nie tylko to, ile środków co miesiąc wpływa na dane konto, ale także i to, ile pieniędzy zostaje po spłaceniu wszystkich comiesięcznych zobowiązań.

Wysokość kredytu w przypadku pracy na umowę zlecenie

Przy ustalaniu wysokości kredytu dla osoby, która pracuje na podstawie umowy zlecenie, będą brane pod uwagę:

  • comiesięczne przychody,
  • to, ile aktualnie ma lat,
  • pozycja (stabilność finansowa) jej pracodawcy;
  • sytuacja mieszkaniowa,
  • historia kredytowa,
  • to, ile osób pozostaje na jej utrzymaniu (najczęściej chodzi w tym wypadku o liczbę jej dzieci).

Wszystkie wyżej wymienione czynniki będą z pewnością brały pod uwagę placówki bankowe. W przypadku instytucji pozabankowych decydująca będzie stabilność finansowa potencjalnego kredytobiorcy. Tym samym jego przeszłość (np. niezbyt kryształowa historia kredytowa) nie będzie aż tak istotna.

Więcej informacji znajdziesz na https://pozyczkaposzukiwana.pl/kredyt-na-umowie-zlecenie/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%