Zamknij

Nowy współwłaściciel - nowe kłopoty z OC? Niekoniecznie.

12:54, 30.03.2020 a. Aktualizacja: 12:54, 30.03.2020
Skomentuj

Współwłasność jest jedną z najczęściej stosowanych metod, które pozwalają obniżyć wysokość składki OC. Wiele osób chciałoby zdecydować się na taki krok, jednak powstrzymują ich formalności. Czy nowy współwłaściciel może zostać bez problemu dopisany do OC? Sprawdzamy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić współwłaścicielem auta inną osobę. Wiąże się to z koniecznością rekalkulacji składki, która będzie uwzględniała aktualne ryzyko ubezpieczeniowe.

Kto decyduje się na wykupienie polisy OC jako współwłaściciel?

Jak pokazuje doświadczenie, dopisanie współwłaściciela do ubezpieczenia OC dotyczy najczęściej młodych kierowców. Powód jest prosty – samodzielne wykupienie polisy oznaczałoby konieczność poniesienia sporego wydatku. Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie ubezpieczeniowym, młodzi kierowcy płacą składkę wyższą nawet o niemal 800 zł!

Decydując się na wykupienie polisy jako współwłaściciel można sporo zaoszczędzić. Ubezpieczyciele uwzględniają bowiem zniżki i zwyżki wszystkich kierowców. Dzięki temu składkę można znacznie obniżyć.

Konsekwencje wykupienia OC ze współwłaścicielem

Warto mieć świadomość, że dopisanie współwłaściciela do ubezpieczenia OC nie pozostaje bez konsekwencji. Dotyczy to przypadków, w których osoba prowadząca pojazd spowodowała szkodę. W takiej sytuacji zarówno jeden, jak i drugi współwłaściciel tracą zniżki – zgodnie z tabelą Bonus Malus. Do utraty przyznanych rabatów dochodzi zawsze – niezależnie od tego, która osoba prowadziła auto.

Decydując się więc na wykupienie OC ze współwłaścicielem, musisz wziąć pod uwagę plusy i minusy takiego rozwiązania.

Wybierz najtańsze OC, aby nie przepłacić

Chcesz mieć pewność, że wykupujesz OC na atrakcyjnych warunkach finansowych? Nie decyduj się na pierwszą lepszą ofertę zaproponowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto poświęcić kilkanaście minut na porównanie polis – bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli zależy Ci na niskiej składce, szybko obliczysz OC tutaj. Musisz tylko wypełnić prosty formularz, odpowiadając na kilka ważnych pytań. Należy podać także swoje ogólne dane, tzn. miejsce zamieszkania, wiek, datę wydania prawa jazdy, oraz dane dotyczące pojazdu. Po zaakceptowaniu zgód, otrzymasz informację o konkretnych ofertach towarzystw ubezpieczeniowych.

Wystarczy tylko sprawdzić, który ubezpieczyciel proponuje najniższą składkę i… dopełnić formalności.

Pamiętaj! Za OC nie ma sensu przepłacać, ponieważ jest to ubezpieczenie regulowane odpowiednimi przepisami. Wysokość składki nie wpływa na zakres ochrony czy sumy gwarancyjne. Wszyscy kierowcy objęci są takimi samymi prawami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%