Zamknij

Pożyczka na świadczenie rodzinne ? czy 500+ wlicza się do dochodu?

20:58, 26.02.2020 a.d Aktualizacja: 20:59, 26.02.2020
Skomentuj

Firmy udzielające pożyczek biorąc pod uwagę różne źródła dochodu. Zaliczyć do nich należy również takie, które nie wynikają bezpośrednio z umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych. Czy jednak 500+ może być dochodem? Czy na świadczenie można wziąć pożyczkę? Odpowiadamy! 

Czy pieniądze z programu 500+ mogą być traktowane jako dochód?

Z prawnego punktu widzenia 500+ nie jest dochodem, lecz państwowym świadczeniem socjalnym. Idąc dalej, świadczenie jest przyznawane, a nie uzyskiwane na drodze na drodze pracy. Nie wynika z jakiekolwiek umowy. Pomimo tych olbrzymich rozbieżności pieniądze z programu  500+ często traktowane są jako dochód rodziny, co jest jak najbardziej zgodne z prawem. 

W taki sposób podchodzą zwłaszcza bardziej zaufane firmy, oferujące pożyczki pozabankowe. Przyczyną zaliczenia gotówki, która trafia do domowników z programu 500+ do dochodów rodziny, jest duża wiarygodność tego świadczenia. Nie zostanie ono anulowane w innym przypadku, niż osiągnięcie pełnoletniości przez dziecko/dzieci. 

Pożyczki na świadczenie rodzinne 500+

Instytucje pożyczkowe proponują między innymi pożyczki na świadczenie 500+. W praktyce oznacza to, że w trakcie procesu weryfikowania zdolności kredytowej wnioskodawca bierze się pod uwagę przyznane świadczenie rodzinne. W rezultacie zdolność jest wyższa, a więc łatwiej uzyskać pożyczkę. 

Powyższa zasada nie zadziała jednak w przypadku wnioskowania o większe kwoty pieniędzy. Dotyczy bowiem głównie kredytów i pożyczek konsumpcyjnych. Przykładowo, przyznanie 500+ nie wpłynie znacząco w sytuacji, gdy pragnie się starać o kredyt hipoteczny. Świadczenie nie zwiększy również zdolności kredytowej przedsiębiorcy. 

Zalety szybkich pożyczek na 500+

Wiarygodne firmy pozabankowe mogą w nieco inny sposób podchodzić do weryfikacji zdolności kredytowej. To właśnie dlatego skorzystać można z takich ofert, jak np. pożyczka bez BIK lub KRD, co oznacza możliwość uzyskania dodatkowej gotówki bez bycia sprawdzanym w bazach długów. Podobnie może być w przypadku pożyczek, które uwzględniają jako dochód świadczenie 500+. Czasami, aby skorzystać z takiej formuły, należy przedstawić oświadczenie woli, potwierdzające otrzymywanie pieniędzy z programu. 

Do głównych zalet korzystania z usług sprawdzonych firm pożyczkowych z pewnością należy ograniczenie zbędnych formalności do absolutnego minimum. Konsekwencją tego jest znacznie krótszy czas sprawdzania wniosku. Nierzadko pożyczkę gotówkową online można uzyskać już po kilku minutach. 

Wybranie instytucji pozabankowej wiąże się również z brakiem konieczności wychodzenia z domu, co może być ogromnym atutem dla wielu osób. Formalności można załatwić przez internet bez jakiegokolwiek wysiłku. Pragnąc dopytać o szczegóły danej oferty, pomoc można uzyskać przez telefon lub czat online. 

W jakim stopniu świadczenie 500+ wpływa na zdolność kredytową?

Jak wyjaśniliśmy powyżej, otrzymanie pieniędzy w ramach programu 500+ może być legalnie zaliczone do uzyskiwanych dochodów. Na ile jednak trafiające do rodziców pieniądze będą zmieniały ich zdolność kredytową? To zależy. 

Oczywistym jest, że jeśli uzyskiwane dochody z innych źródeł są stosunkowo duże, to pięćset złotych nie będzie stanowiło dużej różnicy dla posiadanej zdolności finansowej. Takich przypadków jest jednak niewiele. W zdecydowanej większości świadczenie 500+ w wyraźny sposób umacnia fundusze rodzinne i pozwala na zapożyczenie się na większe kwoty. 

Czy pożyczka może mieć pozytywny wpływ na zdolność kredytową?

Jeżeli planuje się w przyszłości ubiegać o dofinansowanie na znacznie wyższą kwotę, np. kredyt samochodowy lub hipoteczny, wzięcie wcześniej kilku mniejszych zobowiązań będzie miało bardzo duży wpływ na przyszłą ofertę. Biorąc szybką pożyczkę online, po terminowej spłacie, historia kredytowa pożyczkobiorcy będzie miała lepszy scoring. Ten z kolei brany jest pod uwagę przez wszystkie banki, które udzielają kredytów. Wobec tego czasem warto zdecydować się na pożyczkę lub zakupy na raty nawet wtedy, gdy faktycznie nie potrzebuje się korzystać z takiej usługi. Zaowocuje ona jednak lepszą historią i zdolnością kredytową, która przełoży się na bardziej atrakcyjne warunki pożyczki lub kredytu bankowego w przyszłości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%