Zamknij

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

18:53, 06.02.2020 a.d Aktualizacja: 18:54, 06.02.2020
Skomentuj

Na co dzień żyjemy w bardzo szybkim tempie i częściej dotyka nas brak czasu, aniżeli jego nadmiar. Większość dnia spędzamy w szkole lub pracy, a rozmowy z rodziną zwykle ograniczamy do zbędnego minimum, ze względu na zmęczenie i kolejne obowiązki. Niestety taki tryb życia sprzyja pojawianiu się różnych problemów, często o podłożu psychicznym. Jeśli złe samopoczucie utrzymuje się przez dłuższy czas, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Kiedy i dlaczego powinno się skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Po pomoc psychoterapeuty powinniśmy sięgnąć wtedy, gdy przez dłuższy czas obserwujemy niepokojące sygnały wysyłane przez nasz organizm. Im szybciej zaczerpniemy pomocy, tym lepiej. Zwlekanie i liczenie na to, że jutro będzie lepiej, jedynie pogarsza sytuację. Najczęstsze objawy lub zdiagnozowane stany, które sugerują wizytę w gabinecie specjalisty to m.in.:

  • wahania nastroju - częściej jesteśmy smutni,
  • nieuzasadnione lęki,
  • uczucie wypalenia zawodowego,
  • nerwica,
  • zaburzenia osobowości,
  • depresja.

Czasami powodem wizyty u psychoterapeuty mogą być również problemy w związkach lub poważniejsze rozstania. Po pomoc należy sięgnąć również wtedy, gdy występują objawy somatyczne, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego czy kręgosłupa. Wbrew pozorom te objawy mogą mieć swoje źródło w psychice.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty? Przede wszystkim chodzi o zdrowie i jakość życia. Częste lęki czy wahania nastroju negatywnie wpływają na niemal każdą życiową płaszczyznę, powodując problemy w relacjach z innymi ludźmi. Psychoterapeuta w Wejherowie ma wieloletnie doświadczenie i do każdego człowieka podchodzi w pełni indywidualnie. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zadowalających rezultatów już podczas pierwszych wizyt.

Jak wygląda psychoterapia?

Psychoterapia w Wejherowie odbywa się zgodnie z metodą TFP, którą opracował prof. Otto Krenberg i jest rodzajem terapii psychodynamicznej. Metoda ta umożliwia wprowadzenie zmian w osobowości pacjenta, co ma na celu trwałą poprawę samopoczucia i ogólnych relacji z innymi ludźmi. Proces leczenia rozpoczyna się od 1-3 spotkań wprowadzających. Wtedy ustala się naturę problemów osobistych, rodzinnych lub zawodowych. Jest to pierwszy etap, podczas którego specjalista przygotowuje wstępny plan terapii, a także omawia z klientem cele. Sesje psychoterapii odbywają się regularnie i trwają 1-2 razy w tygodniu. Zwykle czas jednego spotkania wynosi 50 minut. Specjalista podchodzi do pacjenta w sposób otwarty. Nie osądza i nie poucza, pomagając znaleźć p

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%