Zamknij

Jak obniżyć koszty ogrzewania domu? Wybierz dobry opał

12:34, 10.01.2020 a.d Aktualizacja: 08:34, 20.01.2020
Skomentuj

Każdy kolejny sezon grzewczy powoduje u Ciebie coraz większy stres i nerwy? Koszty ogrzewania rosną, a Ty nie wiesz dlaczego? Sięgasz więc po coraz tańszy opał lub starasz się obniżyć temperaturę w domu? W takim razie czas najwyższy poszerzyć wiedzę na temat dostępnych możliwości i wybrać najlepszą alternatywę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. 

Jaki ekogroszek wybrać?

Posiadasz kocioł z podajnikiem? Musisz więc wiedzieć, jaki ekogroszek wybrać, by oferował on doskonały stosunek jakości do ceny. Taki produkt to np. ekogroszek premium plus https://najlepszyekogroszek.pl/ekogroszek-premium-plus przeznaczony do kotłów z podajnikiem.

Czym różni się ekogroszek z serii podstawowej od produktu droższego, tzw. premium? Jeśli spojrzysz na specyfikację tańszych ekogroszków, zauważysz prawdopodobnie, że posiada on mniejszą maksymalną wartość opałową. Wynosi ona 24 MJ/kg, czyli o 5 jednostki mniej, niż w przypadku droższego paliwa (ok. 29 MJ/kg). W trakcie procesu spalania tańszy ekogroszek zwykle generuje też więcej popiołu (ok. 3-6%, natomiast produkt z najwyższej półki to max. 2-5%).

Kiedy zatem wybierać klasyczny ekogroszek i w jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się seria premium o lepszych parametrach? Gdy temperatury na zewnątrz zaczynają spadać do naprawdę niskich wartości, lepszym wyborem jest produkt z wyższą maksymalną wartością opałową. Podczas cieplejszych dni, korzystaj z tańszego ekogroszku. Dlaczego? Ponieważ szkoda marnować potencjału droższego paliwa. Dzięki temu na przestrzeni sezonu zaoszczędzisz naprawdę satysfakcjonującą ilość pieniędzy. 

Pamiętaj, by nigdy nie kupować ekogroszku z niesprawdzonych źródeł. Nieoficjalni dystrybutorzy i prywatni handlarze często oferują najtańszy surowiec, reklamując go jako najwyższej jakości paliwo. 

Czym palić w kotłach z podajnikiem i piecach tradycyjnych?

Ekogroszek to produkt do kotłów z podajnikiem, które zostały przystosowane do konkretnego rodzaju paliwa. W klasycznych piecach należy natomiast wykorzystywać węgiel, np. orzech workowany, który - kupiony od sprawdzonego dostawcy gwarantującego wysoką jakość swoich produktów, charakteryzuje się doskonałymi specyfikacjami przy stosunkowo niskiej cenie. Charakteryzuje się on maksymalną wartością opałową na poziomie około 27 MJ/kg, wytwarza niewielką ilość popiołu, na poziomie 6-9% i niską wilgotnością, która wynosi ok. 5-10%.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%