Zamknij

Na co rolnik może wziąć kredyt?

09:09, 12.09.2019 . Aktualizacja: 09:10, 12.09.2019
Skomentuj

Niestety wielu rolników musi wspierać swoją pracę kredytami. Najpopularniejsze są kredyty, które pozwalają na modernizację i inwestycje w prowadzone przez siebie gospodarstwo. Jednak nie tylko na to rolnicy potrzebują pieniędzy. Na co rolnik może dostać kredyt w banku? Czy zawsze musi to być rzecz związana z prowadzeniem gospodarstwa rolnego?

Kredyt na dowolny cel

Gotówkowy kredyt dla rolników na dowolny cel jest chyba najczęściej wybieraną opcją. Nie każda osoba prowadząca swoje gospodarstwo rolne chce w nie inwestować duże środki, zatem nie każdej osobie będzie pasować kredyt inwestycyjny czy na rozwój przedsiębiorstwa. Bardzo często kredyt dla rolników jest potrzebny na przyziemne rzeczy, jak zakup paszy dla zwierząt, ziarna na siew czy nawet naprawę ciągnika. Dlatego też ratunkiem, gdy nie mamy oszczędności, które można by włożyć w zakup potrzebnych rzeczy, jest kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na dowolny cel.

Oczywiście takim celem może być też modernizacja gospodarstwa i zakup nowych maszyn albo budowa nowej obory. Jednak na ten cel można znaleźć osobne kredyty, które mogą mieć nawet bardziej preferencyjne warunki.

Kredyt w rachunku bankowym

Każda firma musi mieć swoje konto bankowe. Także osoby prowadzące działalność rolniczą muszą takie posiadać, aby móc łatwiej się rozliczać z kontrahentami, urzędem skarbowym czy KRUS-em. Bardzo wiele przedsiębiorstw ma uruchomiony kredyt w rachunku bankowym, który jest kredytem obrotowym i pozwala na elastyczne wykorzystywanie środków z niego, gdy ich potrzebujemy, oraz spłatę kredytu przez dostarczanie wpływów na konto.

Środki z tego kredytu można przeznaczyć po prostu na codziennie prowadzenie działalności gospodarczej, ale też na spłatę swoich dostawców czy innych kontrahentów, gdy nie mamy wystarczających przychodów, aby uregulować te zobowiązania bez pomocy banku. Bardzo często zabezpieczeniem tego kredytu jest nieruchomość rolna. Można uzyskać kredyt obrotowy w rachunku o wysokości do 70% wartości zastawianej pod kredyt nieruchomości, co jest naprawdę dużą kwotą. Wiele banków oferuje umowę kredytową na 5 lat z możliwością przedłużenia jej, jeśli rolnikowi to odpowiada. Jak widać, kredyt dla rolników nie musi być tylko gotówkowy. Tutaj mamy do czynienia z kredytem w postaci bezgotówkowej, ale wciąż w bardzo wygodnej formie, która pozwala na prowadzenie firmy bez przestojów.

Konsolidacja kredytów

Wiele osób, które mają dużo różnych kredytów, przychodzi do banku po kredyt konsolidacyjny. Również rolnik może wziąć tego typu kredyt, aby z wielu zobowiązań finansowych zrobić jedno. Możliwe jest udzielenie takiego kredytu nawet na okres do 30 lat! Ponadto największą zaletą jest obniżenie miesięcznych zobowiązań, ponieważ z wielu rat kredytów robi się jedną ratę, która do tego jest niższa niż suma płaconych do tej pory.

Oprócz tego plusem takiego rodzaju kredytu jest uporządkowanie finansów firmowych, ponieważ nie trzeba już będzie spłacać kredytów w różnych bankach, a co ważniejsze – w różnych terminach, płacić będziemy tylko jedną ratę w jednym banku, najczęściej w wybranym przez siebie terminie. Dzięki temu unikniemy pomyłki z terminem płatności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%