Zamknij
REKLAMA

Aniela Sosnowska - trenerka szermierki ze Szczecinka mistrzynią Europy!

2019-11-21 07:25:28
REKLAMA

Wspierana przez życzliwego sponsora - Kronospan Aniela Sosnowska, trenerka szermierki Uczniowskiego Klubu Sportowego SIÓDEMKA w Szczecinku złotą i srebrną medalistką Europejskich Igrzysk Weteranów w Turynie!

Zdaniem pani Anieli nawet po siedemdziesiątce można osiągać wspaniałe sukcesy, trzeba tylko chcieć. Nie siedzieć w kapciach przed telewizorem, lecz mieć pasję i ją realizować, pomimo upływającego czasu i przeciwności, jakie niesie los.

Jak mówi: „Sport, a szczególnie tak szlachetna dyscyplina, jak szermierka, hartuje ducha i pomaga przezwyciężać wiele wyboistych życiowych dróg.”

A tych jej nie brakowało – wychowanka domów dziecka potrzebowała czegoś, co pozwoliłoby uwierzyć w siebie i wytyczyć drogę, której będzie się trzymać. Tym „czymś” stała się szermierka, która tak zafascynowała panią Anielę, że oddała jej cały swój czas i energię. Drugą pasją stało się malarstwo, dzięki któremu odzyskuje równowagę po wielkiej stracie – pożegnaniu jedynego syna, który zginął w wypadku.

Jako młoda dziewczyna dzięki osiąganym sukcesom dostała się do reprezentacji Polski w szermierce i wciąż, mimo upływu lat, udowadnia, że jeszcze nie powiedziała dość. Nadal godnie reprezentuje zarówno swojego sponsora – Kronospan, jak i nasz piękny Szczecinek na najwyższych miejscach podium, zdobywając kolejne medale.

Wywalczyła mistrzostwo Polski a wkrótce potem złoty medal w szpadzie oraz wicemistrzostwo i srebrny medal w szabli na Europejskich Igrzyskach Weteranów w Turynie. W czasie tych igrzysk polscy szermierze zdobyli aż 38 medali. Nasza kadra przywiozła z Włoch 10 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych medali.

Dzięki wsparciu Kronospanu Aniela Sosnowska wzięła także udział, jako członek Reprezentacji Polskich Weteranów Szermierki, w Mistrzostwach Świata Weteranów w Kairze, walcząc w gronie kilkudziesięciu najlepszych zawodników z całego świata. Tu awansowała do miejsca 16.

Szermierka to sport walki, w którym wyróżnia się  trzy konkurencje: floret, szablę i szpadę. Dyscypliną olimpijską dla mężczyzn szermierka stała się w 1896 r., zaś dla kobiet dopiero w 1924 roku.

Nasza złota medalistka dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej w Szczecinku. Jej uczniowie mają wielkie szanse na odniesienie sukcesu, bo któż mógłby lepiej nauczyć fechtunku, jeśli nie mistrzyni?

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (7)

GośćGość

5 4

Mega pozytywne, gratulacje dla pani od szabelki i dla krono! 14:40, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

6 1

Nareszcie wiadomość godna uwagi gratuluję 14:57, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sport to zdrowiesport to zdrowie

6 0

Pani mistrzyni życzę złota na następnych mistrzostwach. To się nazywa mieć power. Aż przyjemnie posłuchać. 15:19, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fabryka smrodu Fabryka smrodu

2 1

Kuzwa to oni nas trują aż 30 lat !. 08:32, 22.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kjkj

0 1

A TY WCIĄŻ ŻYJESZ!COŚ SŁABO TRUJĄ. 16:21, 22.11.2019


LoloLolo

1 0

Kj chłopcze co ty wiesz w nogach śpisz !? 18:55, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szwagier JurkaSzwagier Jurka

0 0

W wypowiedzi Nestorki Anieli pada enigmatryczne słowo ...JUREK. To jest zobowiązanie za te niszową dyscyplinę sporto😠wą i ... "hobby" Jurka? 03:58, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone