Zamknij

Samochody elektryczne - co warto o nich wiedzieć?

21:47, 11.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:41, 14.08.2022
Skomentuj

Polskie drogi powoli wypełniają się coraz popularniejszymi samochodami elektrycznymi. Według danych opublikowanych w czerwcu 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 50000 samochodów elektrycznych. Przez pierwsze pół roku ich liczba zwiększyła się o ponad 12000 – jest to o 45% więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. Skąd bierze się rosnąca popularność tego typu samochodów i co warto o nich wiedzieć? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Zalety samochodów elektrycznych i elektromobilności

Czym jest elektromobilność? Słowo to jest związane z zagadnieniami dotyczącymi pojazdów z napędem elektrycznym oraz ich codziennym zastosowaniem. Dotyczy aspektów technologicznych i eksploatacyjnych oraz technologii i infrastruktury ładowania takich samochodów. Jej zaletą jest zaprzestanie wykorzystywania wyczerpujących się surowców: ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Wybór elektromobilności ma ogromny wpływ na poprawę stanu naszego środowiska naturalnego.

Dodatkowo samochód elektryczny pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów podróży – producenci wykazują, że oszczędność w porównaniu do pokonania takiej samej trasy pojazdem spalinowym wynosi nawet ¾ kosztów. Warto wspomnieć o mniejszej ilości elementów podlegających wymianie. Przy samochodzie elektrycznym musimy pamiętać o układzie hamulcowym, oponach i filtrze kabinowym. Więcej informacji o samochodach elektrycznych i ich zaletach znajdziesz na stronie https://chargeo.pl.

Czy samochód elektryczny działa tak samo jak spalinowy?

Ich działanie trochę się różni. Zamiast silnika spalinowego w takim samochodzie znajdziemy: silnik elektryczny, sterownik i zestaw akumulatorów. Silnik elektryczny jest wydajny i ma prostą budowę. Ale co z dostępnością ładowarek do takiego samochodu? Wraz z rosnącą popularnością elektromobilności pojawia się potrzebna infrastruktura.

Samochody można naładować będąc w biurze – stacje ładowania coraz częściej ustawia się przy biurowcach, centrach handlowych i stacjach benzynowych. Drogi szybkiego ruchu są zaopatrzone w stacje szybkiego ładowania. W Polsce znajduje się ich ponad tysiąc, a ich liczba stale rośnie. Ładowanie, w zależności od wybranej ładowarki, może trwać od 40 minut do kilkunastu godzin. Jeśli planujesz ładować samochód w domu – warto tak zaplanować dzień, aby auto ładowało się w nocy korzystając z tańszej taryfy. Jeśli interesują Cię ładowarki do samochodu elektrycznego, sprawdź: https://chargeo.pl/ladowarka-do-samochodu/!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

ElektrycznyElektryczny

1 2

Jak to tak, takie treści i nikt nie komentuje? Gdzie są miłośnicy smrodzącego ropniaka 1.9 tdi? 21:56, 14.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

g-a g-a

1 1

Ładowanie tego wynalazku trwa kilkanaście godzin. Co jakiś czas trzeba wymieniać akumulatory za prawie sto tysięcy złotych. Dziękuję, pojadę samochodem spalinowym. 06:57, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zainteresowanyzainteresowany

0 1

Ostatnio, jak byłem w jednej z nadmorskich miejscowości, bardzo ciężko było znaleźć jakiekolwiek miejsce parkingowe. Natomiast, stacji do ładowania elektryków również ciężko znaleźć. Nie jestem przeciwko samochodom elektrycznym, jednak do normalności jeszcze nam trochę brakuje. 07:24, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrolekTrolek

1 0

Elektryczna to póki co jest dobra... hulajnoga. Sądząc po stanie naszych elektrowni i spodziewanych rachunkach za prąd, szkoda mojego czasu na rozmyślania o tym badziewiu. 09:11, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adamadam

1 0

w Polsce to póki co samochód na węgiel, z ekologią nie ma nic wspólnego, szczególnie, że składowanie baterii będzie olbrzymim problemem środowiskowym. Do tego to samochody jednorazowe, po 8-9 latach nikogo nie będzie stać na wymianę zużytej baterii, a i trudno będzie znaleźć frajera, który kupi od nas takiego rupiecia.
Przyszłość to samochody typu Hyundai Nexo 14:56, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%