Zamknij

Czy można odzyskać pieniądze z polisolokaty?

11:43, 29.07.2022 . Aktualizacja: 11:43, 29.07.2022
Skomentuj

Jeszcze kilka lat temu ubezpieczenia UFK (powszechnie nazywane polisolokatami) cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które szukały odpowiedniego sposobu na to, aby ulokować swoje ciężko zarobione oszczędności. Niestety, szybko okazało się, że zamiast obiecanych zysków, osoby korzystające z takich rozwiązań poniosły ogromne straty. Według niektórych danych poszkodowanych przez polisolokaty jest nawet kilka milionów Polaków.

  1. Starty Polaków wynikające z opłaty likwidacyjnej
  2. Czy można uniknąć opłat likwidacyjnych przy polisolokatach?
  3. Jak odzyskać opłatę likwidacyjną?

Część z tych osób zdążyła się już pogodzić ze stratą, jednak dla niektórych utrata oszczędności okazała się ogromnym problemem, który w skrajnych przypadkach mógł doprowadzić nawet do utraty stabilności finansowej. Na szczęście dla Polaków istnieje rozwiązanie tego problemu. Chodzi o kancelarie, które z powodzeniem pomagają, jak odzyskać opłatę likwidacyjną. Co ważne, z ich usług mogą skorzystać osoby, które zdążyły już zlikwidować polisolokatę i poniosły stratę ze względu na dużą wysokość opłaty likwidacyjnej, jak i te, które dopiero chcą podjąć kroki mające na celu odzyskanie pieniędzy.

Starty Polaków wynikające z opłaty likwidacyjnej

Polisolokaty reklamowane były jako sposób na zarobienie pieniędzy, co jednak w praktyce okazało się mało prawdopodobne ze względu na to, w jaki sposób zostały skonstruowane. W praktyce te ubezpieczenia na życie połączone z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym wymagały regularnego opłacania kolejnych składek, co ze względu na długofalowy horyzont inwestycyjny czasami nie mogło być zrealizowane przez klientów. Częstym powodem strat inwestycyjnych są bardzo wysokie opłaty za zarządzanie polisą. Tym samym nawet, jeżeli udało się wypracować zysk, to był on zabierany przez Ubezpieczyciela. Nic więc dziwnego, że wiele osób szybko przejrzało na oczy i postanowiło zamknąć umowę i odzyskać pieniądze. Wtedy jednak Towarzystwa Ubezpieczeniowe pobierały horrendalnie wysoką opłatę likwidacyjną, co generowało kolejne straty.

W artykułach poświęconych polisolokatom można czasami znaleźć informacje, zgodnie z którymi w skrajnych przypadkach straty mogły przekraczać nawet 90%. Jeżeli doda się do tego fakt, że z polisolokat skorzystało nawet 5 milionów Polaków, a ich łączne inwestycje wyniosły około 50 miliardów złotych, to nie ma wątpliwości, że były to nieuczciwe produkty finansowe, przez które ogromna liczba Polaków straciła oszczędności życia.

Czy można uniknąć opłat likwidacyjnych przy polisolokatach?

O ile jednak osoby te nie miały wpływu na to, w jakiej wysokości naliczona zostanie opłata likwidacyjna, to mogą wciąż rozpocząć działania, których celem będzie odzyskiwanie swoich oszczędności. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że chociaż zwrot opłaty likwidacyjnej jest jak najbardziej możliwy, to odbywa się na drodze sądowej. Najlepiej więc jest powierzyć to zadanie doświadczonym prawnikom, którzy specjalizują się w odzyskiwaniu niesłusznie poniesionych kosztów w postaci opłaty likwidacyjnej. Wielu zadowolonych klientów kancelarii https://oplatylikwidacyjne24.pl/ przyznaje, że dzięki powierzeniu sprawy specjalistom udało się odzyskanie całości pobranych środków. Do tego dochodzi pewność, że nie zostaną popełnione poważne błędy, które mogłyby utrudnić lub nawet całkowicie uniemożliwić uzyskanie zwrotu. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby odzyskanie swoich pieniędzy zlecić wyspecjalizowanej kancelarii, jest to, że samodzielne dochodzenie swoich praw ze względu na nieznajomość procedur może trwać o wiele dłużej niż w przypadku współpracy z profesjonalnym pełnomocnikiem.

Jak odzyskać opłatę likwidacyjną?

Odzyskanie opłaty likwidacyjnej na własna rękę nie jest łatwym procesem, ale na szczęście można to zrobić przy pomocy doświadczonej kancelarii. W dodatku nie ma większego znaczenia, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym podpisało się umowę o ten niekorzystny produkt. Obecnie opłaty zwracane są między innymi tym klientom, którzy korzystali z usług:

  • Skandia Vienna Life,
  • Compensa,
  • Open Life,
  • Aegon,
  • Generali,
  • Europa,
  • AXA,
  • Nordea.

Szkoda więc nie skorzystać z takiej możliwości i godzić się na nieuczciwe opłaty, z których niestety słyną praktycznie wszystkie polisolokaty.

Warto również poinformować swoich bliskich o tym, że niesłusznie naliczone opłaty można odzyskać nie tylko w przypadku trwających umów, ale również tych, które zostały zerwane w ostatnich dziesięciu latach. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i chociaż potrzebują tych pieniędzy, to niepotrzebnie godzą się ze stratą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%