Zamknij

Smartwatch Garmin z solarnym doładowaniem - seria Fenix 6

11:22, 07.03.2021 r. Aktualizacja: 11:22, 07.03.2021
Skomentuj fot. materiał partnera fot. materiał partnera

Firma Garmin, jako pierwsza zaproponowała w swoich urządzeniach innowacyjne rozwiązanie, przedłużające żywotność baterii. Mowa o funkcji Solar Glass Charging, która wykorzystuje specjalnie skonstruowaną soczewkę pobierającą energię słoneczną i wykorzystującą ją do uzupełnienia baterii w zegarku. Co dokładnie daje funkcja ładowania słonecznego i kto z niej skorzysta?

O ile ulega wydłużeniu żywotność baterii w Garmin Fenix 6 Solar Power?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga uwzględnienia czasu, w jakim zegarek jest eksponowany na światło słoneczne, a także natężenie promieniowania. Nie bez znaczenia pozostaje także tryb urządzenia, w którym aktualnie ono funkcjonuje.

Wreszcie, warto pamiętać, że sam smartwatch Garmin z serii Fenix 6 Pro, który jako jedyny otrzymał soczewkę Power Lens, występuje w trzech wielkościach – „S”, „M” oraz „X” i każda z nich posiada baterię o nieco innej pojemności.

Uśrednione dane najłatwiej zobrazować na podstawie modelu „M”, posiadającego standardową kopertę.

O ile poprzednio, w trybie zegarka, wytrzymywał on około 14 dni, nowa wersja może pochwalić się czasem działania dłuższym o dwa dni w trybie standardowym. Przy włączonym oszczędzaniu energii, żywotność baterii wydłuża się z 48 dni do 80 dni.

W przypadku korzystania z nawigacji GPS, czas funkcjonowania pulsometru to odpowiednio 40 godzin, oraz 90 godzin. Poprzednio były to wartości rzędu 36 godzin i 72 godziny.

Wreszcie, z włączonym trybem wycieczki, Garmin Fenix 6 Solar wytrzymuje do 36 dni, podczas gdy poprzednio było to 28 dni.

Należy jednak pamiętać, że dla urządzeń w rozmiarach „S” oraz „X”, czasy mogą być odpowiednio nieco krótsze lub dłuższe.

Na swojej stronie, producent zastrzega, że ładowanie solarne nie jest przeznaczone do zapewnienia nieograniczonej ilości energii, a jedynie do wspomożenia tradycyjnego ładowania. Niemniej jednak zysk czasu jest całkiem spory, od 10 % do 30 %.

Ile słońca potrzeba do skorzystania z solarnego ładowania?

Oczywiście same liczby niewiele mówią o tym, w jakich warunkach trzeba nosić zegarek, aby użytkownik skorzystał maksymalnie z dodatkowego ładowania. Firma Garmin, jako punkt odniesienia przyjmuje codzienne użytkowanie, w tym noszenie pulsometru przez co najmniej 3 godziny na świeżym powietrzu przy oświetleniu 50 tysięcy luksów. Czy to dużo?

Bezpośrednie światło słoneczne potrafi mieć od 32 tysięcy luksów do 130 tysięcy luksów. W oparciu o to porównanie, nietrudno wywnioskować, że do skorzystania z dobrodziejstwa rozwiązania, sportowiec nie musi brać udziału w Marathon des Sables na Saharze, ani nawet chodzić po Orlej Perci w upalny dzień. Niemniej jednak, pewne niezakłócone działania promieni słonecznych jest wymagane.

Pozostałe funkcje

Poza możliwością korzystania z energii słońca do wydłużenia czasu działania urządzenia, Garmin Fenix 6 to nadal ten sam multisportowy i uniwersalny zegarek sportowy przeznaczony dla osób trenujących swoje dyscypliny na wysokim poziomie. Oczywiście, najwięcej z możliwości pulsometru skorzystają biegacze, kolarze, triathloniści i miłośnicy trekkingu, ale pozostali użytkownicy również nie będą rozczarowani. 

Oprócz soczewki Solar Power, Fenix 6 otrzymał kilka drobnych usprawnień. Pojawiły się w nim dwie, nowe dyscypliny – ścianka wspinaczkowa oraz bouldering. Ciekawostką jest także współpraca z aplikacją Surfline Session, dzięki której możliwe stało się nagrywanie i analizowanie zmagań z wysokimi falami. Więcej szczegółów o tej serii zegarków można przeczytać na portalu takbiegam.pl

Wszystko wskazuje na to, że Fenix 6 Solar Power utrzymuje wysoki poziom poprzedników. Oferując nowe rozwiązania po raz kolejny wytycza trendy wśród sportowców i wyprzedza konkurencję.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%