Zamknij
REKLAMA

Wybór dywanu: kryteria, których należy przestrzegać

12:24, 15.01.2020 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Czego przy wyborze dywanu do któregokolwiek z pomieszczeń pominąć nie można? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poniższym artykule poradnikowym. Miłej lektury!

Wykładziny to doskonały sposób na “ubranie” pokoju, uczynienie go wygodnym i ciepłym. Jednak dywan jest narażony na plamy, zużycie i rozerwanie. Jak zatem wybrać odpowiedni i utrzymać go w dobrym stanie?

Nie ma to jak ładny dywan, który rozgrzeje pokój i doda mu więcej ciepła. Odkryj naszą radę, aby wybrać odpowiedni dywan dla Twoich potrzeb.

Wybierz rozmiar i kształt dywanu

Pierwszym kryterium branym pod uwagę przy wyborze wykładziny jest jej rozmiar. W salonie powinien być co najmniej tak długi, a nawet dłuższy niż sofa. Jeśli pragniesz sprawić sobie dywanik do kuchni, pamiętaj, że musisz być w stanie umieścić na nim stół i krzesła z wystarczająco dużym marginesem, aby móc przesunąć krzesło z powrotem bez wychodzenia jego krawędzią z dywanu. Uwzględnia się również kształt: okrągły, kwadratowy, prostokątny, owalny? Spróbuj określić ten, który będzie najlepiej pasował do wybranego przez Ciebie pomieszczenia i jego mebli.

Wybierz kolor i wzór wykładziny

Kolor i wygląd wykładziny jest również bardzo ważnym kryterium wyboru. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy uważasz go przede wszystkim za element komfortu, czy raczej za element wzornictwa. W pierwszym przypadku można wybrać kolor neutralny i/lub jednolity. W drugim przypadku, nie wahaj się pokazać swoją osobowość, preferując bardziej wyraziste wzory lub odcienie. Należy również mieć świadomość, że jaskrawo zabarwiony dywan będzie optycznie powiększał pomieszczenie, zaś ciemno-biały dywan będzie miał tendencję do czynienia go bardziej przytulnym.

Wybierz materiał

Materiał dywanu jest wybierany w zależności od pomieszczenia i budżetu. W przypadku miejsc przejścia, takich jak np. wejście, należy wybrać wykładzinę bambusową lub plastikową, która jest bardzo odporna i łatwa w utrzymaniu. W pokoju dziecięcym lub w salonie (szczególnie w przypadku posiadania dzieci lub zwierząt domowych) należy wybrać materiały syntetyczne, takie jak polipropylen, akryl lub poliester, które są znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż materiały naturalne, takie jak wełna.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone