Zamknij
REKLAMA

Łóżeczka turystyczne dla dzieci - dlaczego warto je wybrać?

19:07, 25.10.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Przeglądając w sklepach artykuły dziecięce nasuwa się jeden wniosek: w dzisiejszych czasach rodzice mają zdecydowanie łatwiej niż kiedyś. Takie zabawki jak rowerki biegowe, łóżeczka turystyczne czy maty edukacyjne dostarczają dzieciom odpowiedniej dla wieku rozrywki, dzięki czemu rodzice mogą mieć więcej czasu dla siebie. Przyjrzyjmy się w poniższym tekście bliżej zaletom łóżeczek turystycznych.

Dlaczego warto mieć łóżeczko turystyczne?

Zaletą łóżeczek turystycznych jest to, że można je łatwo składać i rozkładać, dzięki czemu dziecko może być zawsze blisko rodzica. Jeśli posiadamy łóżeczko turystyczne, dziecko może się w nim bezpiecznie bawić, podczas kiedy rodzic w spokoju wykonuje domowe obowiązki takie jak sprzątanie czy gotowanie.

Łóżeczka turystyczne, jak sama nazwa wskazuje, świetnie sprawdzają się w podróży, podczas pierwszych wakacji z maluchem lub w odwiedzinach u rodziny lub znajomych. Takie łóżeczko można nawet zostawić na stałe np. u dziadków.

Które łóżeczko turystyczne wybrać?

Wybór łóżeczka turystycznego zwykle jest uzależniony od posiadanego budżetu i gustu przyszłych rodziców. Powinno być nie tylko estetyczne, ale też wykonane z dobrej jakości materiałów i funkcjonalne, ponieważ takie łóżeczko może posłużyć dziecku nawet do 3 roku życia lub do osiągnięcia przez nie 11 kg masy ciała.

?

Łóżeczka turystyczne dla dzieci najczęściej dostępne są w kolorze szarym, który już od kilku lat jest kolorem dominującym wśród akcesoriów dla niemowląt. Jednak jeśli nie lubimy tej barwy, bez problemu znajdziemy też łóżeczko w innym kolorze. Dla dziewczynki na przykład możemy wybrać różowe łóżeczko.

Jeśli ceny nowych łóżeczek wydają się nam zbyt wygórowane bez problemu znajdziemy na OLX czy Allegro używane łóżeczko turystyczne. Nowe łóżeczka kosztują nawet 800 zł, choć są też oczywiście tańsze modele. Pamiętajmy jednak, że zakupy przez internet bywają ryzykowne - kupując używane łóżeczko możemy się bardzo rozczarować, nie każdy sprzedawca jest uczciwy.

Łóżeczka turystyczne różnią się też wyposażeniem. Popularne są zwłaszcza te posiadające przewijak. Niektóre mają nawet pościel, zabawki dla dzieci, pozytywki, torby transportowe, moskitiery. Warto też zwrócić uwagę czy łóżeczko posiada kółka, regulowane dno, boczne wejście czy dodatkową kieszeń.

Łóżeczko turystyczne stało się już niemal niezbędne w wyprawce dla niemowląt. Rodzice zwykle nie żałują, że zdecydowali się na ten zakup, bo ułatwił im on opiekę nad dzieckiem. Dzięki temu gadżetowi mamy na pewno większą swobodę i wygodę.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone