Zamknij
REKLAMA

Paczka na weekend, czyli wygoda zakupów online

14:13, 12.10.2019 | a.d
Skomentuj

Kurier przez weekend mi się marzy

Czy wam też się zdarza przypomnieć sobie, że jest niedziela dopiero pod drzwiami zamkniętego sklepu? Niedziela, jak niedziela, w niedzielę większość ludzi ma jednak wolne, ale już sobota to dla wielu z nas normalny dzień pracy. Tak, wiem, wiem, wolne soboty były wielką zdobyczą późnego PRLu, a teraz znowu pracujemy w weekendy. Za to w latach osiemdziesiątych nie można było zrobić zakupów on-line. Także w weekendy. No właśnie, najtrudniej pamiętać o tej sobocie kiedy w czwartek składasz zamówienie. Widzisz “wysyłka w 24h”, wybierasz dostawę kurierem, zacierasz rączki i… dostajesz paczkę cztery dni później, w poniedziałek, bo kurier przez weekend nie pracuje. Cytując klasyka: “Już był w ogródku, już witał się z gąską...”

Ale, ale… Może doszła was taka plotka, że inPost dostarcza paczki w sobotę. Może jakiś znajomy dostał paczkę inPost w sobotę i teraz gracie w jego nową grę planszową i popijacie jego kraftowe piwko, bo twoje zamówienie przyjdzie dopiero pojutrze. To jak to jest z tą paczką przez weekend?

Czy kurier inPost pracuje w soboty?

No więc na początek zła wiadomość: odpowiedź na pytanie czy kurier pracuje w soboty brzmi “Nie”. To znaczy, dla was to jest zła wiadomość, bo kurier pewnie ceni sobie wolną sobotę. Cytując innego klasyka: “Wolna sobota jest, to i wolne mam.” Paczki kurierskie są dostarczane tylko w dni pracujące. No to skąd twój kumpel ma tą nową planszówkę z Podkarpacia? Ano z paczkomatu.

Czy inPost dostarcza paczki przez weekend do paczkomatów?

No więc… i tak i nie. Regulamin inPost wyraźnie stwierdza, że paczki dostarczane są w dni robocze i czas dostawy liczony jest w dniach roboczych. Wyjaśnienie dla freelancerów: tak wiem, że wy pracujecie w weekendy, ale formalnie dni robocze to od poniedziałku do piątku. Więc inPost nie ma żadnego obowiązku dostarczać paczek do paczkomatu w soboty. Z drugiej strony, inPost padł ofiarą własnego sukcesu. Mimo stale rozbudowywanej infrastruktury, paczkomaty są tak popularną formą dostawy, że wręcz brakuje w nich miejsca. Tak więc wypchnięcie części paczek do klientów w sobotę jest obustronnie korzystne. Wiele biur inPost pracuje w soboty i jest możliwe, że paczka dotrze w sobotę.

Zła wiadomość jest niestety taka, że nie ma na to żadnej gwarancji. Nie da się nawet ze stuprocentową pewnością sprawdzić czy paczka dojdzie w sobotę kiedy ta jest w drodze. Niestety w logistyce są czynniki nieprzewidywalne. Niemniej jednak, jeżeli w sobotę o 9:00 paczka ma systemie śledzenia paczek status „Przekazano do umieszczenia w Paczkomacie" to jest dobra szansa, że w paczka dotrze do paczkomatu i jeszcze w sobotę będziecie mogli ją odebrać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA